سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

روز شمار انقلاب در رادیو ایران

برنامه صبح گاهی «سلام صبح بخیر» در آستانه چهل و پنجمین سالگرد شكوهمند اقلاب اسلامی با بخش «روز شمار انقلاب» به استقبال جشن پیروزی می رود.

1402/10/26
|
09:38
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، 22 بهمن، یادآور یكی از بزرگترین رخدادهای تاریخی ملت بزرگ ایران است و این روز مبدل به یك روز فراموش ناشدنی و بزرگ برای ایرانیان شده است. در واقع در تمامی فرهنگ ها و آداب مردمان جهان رایج است كه بزرگترین روز تاریخ كشور خود را پاس می دارند، البته بنا به فرهنگ هر كشور، آن روز بزرگ و تاریخی گرامی داشته می شود و نسل به نسل و سینه به سینه، منتقل می شود تا آیندگان قدر آن روز را بدانند. قریب به اكثریت كشورهای جهان، بزرگترین روز تاریخی خود را روز استقلال خود می دانند و برای آن، احترام قابل ملاحظه ای قائل می باشند، ملت ایران اسلامی نیز در روز 22 بهمن سال 1357 موفق شد بر حكومت مستبدانه و شاهنشاهی 2500 ساله ی شاهنشاهی فائق آید.

سارا شاكری گزارشگر بسته صوتی «روز شمار انقلاب» بیان كرد: این بخش با حضور راویانی چون حسین كاشانی پور پژوهشگر انقلاب اسلامی و حسین كنعانی مقدم كارشناس مسائل سیاسی از تاریخ 27 دی شروع شده است و تا 22 بهمن سالروز شكوهمند پیروزی انقلاب اسلامی ادامه دارد.

وی ادامه داد: این بخش درباره وقایع روزهای نزدیك به جشن پیروزی انقلاب اسلامی 57 از زمان خروج شاه تا پیروزی انقلاب اسلامی می‌باشد و در این بخش از كلام امام خمینی (ره)، شعار ها و سرودهای انقلابی استفاده می شود تا یاد خاطرات آن دوران زنده بماند.

گفتنی است «سلام صبح بخیر» به تهیه كنندگی حسین معصومی و زهرا قائدی و با اجرای آرش احمدی و حامد نجم الهدی از شنبه تا پنج شنبه ساعت 6:35 پخش می شود و بخش «روز شمار انقلاب» بعد از خبر ساعت 7:00 به گزارشگری سارا شاكری پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر