سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

خراسان شمالی روی ریل توسعه و پیشرفت

استاندار خراسان شمالی در گفت و گو با برنامه صبح گاهی «سلام صبح بخیر» رادیو ایران در خصوص هدف‌گذاری دولت در استان گفت: در دولت سیزدهم فعالیت‌های اقتصادی ارزشمندی برای توسعه و پیشرفت خراسان شمالی انجام شده است.

1402/10/03
|
11:05
|

به گزارش روابط عمومی رادیو ایران، در راستا با طرح «هفته های ایرانی» این شبكه رادیویی و سفر به استان «خراسان شمالی» در هفته جاری، برنامه صبح گاهی «سلام صبح بخیر» در خصوص توسعه و پیشرفت استان، با استاندار گفت و گو كرد.

محمد رضا حسین نژاد گفت: تولید برنامه معرفی ظرفیت‌های مختلف استان‌ها درصدا و سیما در راستای جهاد تبیین و اطلاع رسانی به مردم در مورد تشریح خدمات دولت بسیار موثر است.

وی ادامه داد: از ابتدای دولت سیزدهم رشد هفتاد درصدی احیای بنگاه‌های اقتصادی را شاهد هستیم و در ادامه كاهش سه درصدی نرخ بیكاری و كسب رتبه سوم امنیت سرمایه گذاری در كشور از مهم‌ترین اتفاقات رخ داده است.

استاندار اظهار داشت : با توجه به اینكه نسبت مصارف به منابع بانكی در استان بیشتر است، اما 166 درصد پرداخت تسهیلات از سوی بانك‌های استان انجام شده است.


بهبود شرایط كسب و كار در استان

حسین نژاد، توزیع بیش از بیست هزار تن كالا، بهبود چهار درصدی فضای كسب و كار را از دیگر اقدامات برشمرد وگفت: در سال 1399، نوزده تن گندم خریداری شد درحالیكه در دو سال گذشته 206 هزار تن گندم خریداری شده است.
وی در ارتباط با وضعیت تورم نیز بیان كرد: با توجه به اهمیت مهارتورم، همه شاخص‌های اثرگذار در حوزه‌های مختلف احصا شد با این تلاش صورت گرفته جایگاه تورم به وضعیت بهتری رسیده است.


300 كیلومتر احداث آسفالت راه


استاندار خراسان شمالی به فعالیت‌های حوزه عمرانی نیز اشاره كرد و افزود: 300 كیلومتر احداث آسفالت و روكش راه‌های روستایی، 234 كیلومتر روكش تقویتی در راه‌های اصلی، افتتاح274 كلاس درس با اجرای 78 طرح آغاز شده است.


هدف گذاری 24 هزارو 752واحد مسكونی شهری

استاندار خراسان شمالی تاكید كرد : عملیات اجرایی 24 هزارو 752 واحد مسكونی شهری و روستایی شروع شده است كه امیدواریم تا یك سال آینده نود درصد آن به بهره برداری برسد.

استاندارخراسان شمالی در پایان گفتو با برنامه صبح گاهی «سلام صبح بخیر» به اجرای دویست كیلومتر شبكه داخلی فیبر نوری، اجرای طرح انتقال آب و برخورداری نود و شش درصد از روستا‌ها از اینترنت پرسرعت نیز اشاره كرد.

شایان ذكر است «سلام صبح بخیر» این هفته به تهیه كنندگی حسین معصومی و اجرای آرش احمدی از شنبه تا پنج شنبه ساعت 6:35 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر