سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

نمی توان به كالری شماری برچسب كاملا اشتباه یا درست زد

عبدالرضا نوروزی گفت: فردی كه رژیم لاغری می گیرد برنامه غذایی خود را طوری تنظیم كند كه 30 درصد آن از راه چربی تامین شود، 20 درصد مواد پروتئینی و 50 درصد دیگر نیز از مواد نشاسته ای تامین گردد.

1402/07/15
|
16:51
|

چند سالی است كه در بحث رژیم غذایی؛كالری جزو مواردی مهمی است كه مطرح می شود. طبق این كالری همواره برنامه های غذایی نیز وجود دارد.

اینكه در بحث رژیم هایی غذایی آیا كالری شماری اقدامی درست است یا خیر؟ موضوعی است كه برنامه سلام صبح بخیر آن را با پزشك متخصص در میان گذاشته است.

به گزارش شبكه رادیویی ایران، دكتر عبدالرضا نوروزی متخصص تغذیه در بخش شفاخانه برنامه «سلام صبح بخیر» با بیان اینكه نمی توان به كالری شماری برچسب كاملا اشتباه یا درست زد؛ گفت: بدن انسان نیاز به انرژی دارد این انرژی كه از طریق كالری دریافت می شود دارای اجزای مختلفی است.

وی در ادامه افزود: بخشی از این كالری از راه چربی به دست می آید، بخش دیگر آن از مواد نشاسته ای و مقداری از آن نیز از مواد پروتئینی به دست می آید.

نوروزی خاطر نشان كرد: فردی كه رژیم لاغری می گیرد برنامه غذایی خود را طوری تنظیم كند كه 30 درصد آن از راه چربی تامین شود، 20 درصد مواد پروتئینی و 50 درصد دیگر نیز از مواد نشاسته ای تامین گردد.

برنامه سلام صبح بخیر شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 با اجرای حسین معصومی و زهرا قائدی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر