سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

در هوای آلوده لبنیات استفاده كنیم

منصور رضایی متخصص تغذیه گفت: میوه، سبزی، شیر، ماست، پنیر، كشك و دوغ زودتر از باقی مواد غذایی، سموم را از بدن دفع می كند از این رو بهتر است در هوای آلوده، این ها را در برنامه غذایی خود بگنجانیم.

1401/10/13
|
16:10
|

هوای آلوده معمولا از مونوكسید كربن، دی اكسید گوگرد، اكسیدهای نیتروژن دار، هیدروكربن‌های سوخته نشده، ذرات ریز معلق، برمید سرب و سایر تركیبات سربی تشكیل شده است و هرچند می‌تواند برای همه خطرساز باشد اما كودكان، سالمندان، مادران باردار و مبتلایان به بیماری‌های قلبی، ریوی بیشتر از دیگران در معرض خطر هستند.

با تغذیه سالم و داشتن برنامه غذایی مناسب می توانیم نقش مهمی در كاهش عوارض آلودگی داشته باشیم.

به گزارش شبكه رادیویی ایران، منصور رضایی متخصص تعذیه و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در برنامه سلام صبح بخیر در این باره گفت: هوای آلوده ای كه از طریق پوست وارد بدن می شود با روش ها و تمیهداتی می توان از بدن دفع كرد.

وی در ادامه با بیان اینكه سموم بدن از طریق ادرار، مدفوع، كیسه صفرا، خلط و عرق به راحتی قابل دفع است، گفت: میوه، سبزی، شیر، ماست، پنیر، كشك و دوغ زودتر از باقی مواد غذایی، سموم را از بدن دفع می كند از این رو بهتر است در هوای آلوده، این ها را در برنامه غذایی خود بگنجانیم.

این متخصص تعذیه در بخش دیگر خاطر نشان كرد: در این روزهای آلوده مردم به هیچ عنوان از لبنیات پرچرب نظیر خامه، كره و سرشیر استفاده نكنند این مواد سموم را بیشتر در بدن جمع می كنند.

در ادامه می شنوید.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه كنندگی زهرا قائدی و حسین معصومی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر