سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

شهریور تا آبان ماه؛ بهترین زمان تزریق واكسن آنفولانزا

«علیرضا شاه حسینی» متخصص بیماری های عفونی گفت: واكسن آنفولانزا كه قابل استفاده برای همه گروه های سنی است و عوارض كمی دارد؛ نیاز است كه هر سال تزریق شود.

1401/08/15
|
13:40
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران؛«علیرضا شاه حسینی» متخصص بیماری های عفونی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی سمنان در برنامه «سلام صبح بخیر» درباره شیوع ویروس هایی نظیر آنفولانزا و كرونا در كشور گفت: همزمان با فرا رسیدن فصل سرما، هر ساله كشور با شیوع موج جدیدی از ویروس ها نظیر آنفولانزا، كرونا و سرماخوردگی روبرو می شود.

وی در ادامه با بیان اینكخ فراگیری موج آنفولانزا در كشور امسال كاملا قابل پیش بینی بود؛ تزریق واكسن آنفولانزا را یكی از راه های پیشگیری از این بیماری دانست و افزود: این واكسن به عنوان یكی از بهترین واكسن های در دسترس در دنیا، از شهریور تا آبان ماه (بهترین زمان تزریق) قابل دریافت به همه افراد است.

شاه حسینی در بخش دیگر خاطر نشان كرد: واكسن آنفولانزا كه قابل استفاده برای همه گروه های سنی است و عوارض كمی دارد؛ نیاز است كه هر سال تزریق شود.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه كنندگی «زهرا قائدی» و «حسین معصومی» و اجرای «حامد نجم الهدی» و «آرش احمدی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر