سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

در بحث وام ازدواج، بانك ها موظف به اجرای قانون هستند

رییس گروه بانك های تجاری اداره اعتبارات بانك مركزی گفت: بانك ها موظف شده اند مبتنی بر اعتبار سنجی و حداكثر با یك سفته و یا یك ضامن معتبر، نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام كنند.

1401/05/23
|
12:47
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، هاشم مولایی رییس گروه بانك های تجاری اداره اعتبارات بانك مركزی در برنامه سلام صبح بخیر درباره تسهیلات ازدواج گفت: طبق بند (الف) تبصره (16) قانون بودجه سال 1401 كل كشور بانك ها موظف شده اند مبتنی بر اعتبار سنجی و حداكثر با یك سفته و یا یك ضامن معتبر، نسبت به پرداخت تسهیلات اقدام كنند.

وی در ادامه با بیان اینكه بانك های مختلف معمولا به مشتریان خوش حساب خویش پس از اعتبارسنجی وام ها و تسهیلات مختلفی را اعطاء می كنند، گفت: هر یك از افراد حقیقی و حقوقی به منظور بهره مندی از این وام ها و تسهیلات مختلف بانكی در تلاش هستند رتبه اعتباری خویش را در سامانه های اعتبارسنجی ارتقاء دهند
مولایی اضافه كرد: بانك ها پس از استعلام وام در صورتی كه فرد مذكور به عنوان درخواست كننده وام، فردی خوش حساب بوده باشد؛ به آن ها وام های خود را اعطاء می سازند.

رییس گروه بانك های تجاری اداره اعتبارات بانك مركزی خاطر نشان كرد: متقاضیانی كه در دوسال گذشته هیچ عملكردی نداشته اند رتبه اعتباری آنها بر حسب پرداخت های مالیاتی در سال های قبل تر انجام می گیرد.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:15 به تهیه كنندگی «زهرا قائدی» و حسین «معصومی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر