سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

دولت درصدد سالم سازی خوراک دام و طیور است

معاون ستاد زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری گفت: یکی از اقدامات انجام شده در بحث سالم سازی خوراک طیور و دام، تولید و پرورش جلبک های بومی است.

1401/03/24
|
12:16

به گزارش شبکه رادیویی ایران، «علیرضا خاکدامن» معاون ستاد زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری در برنامه «سلام صبح بخیر» از فعالیت شرکت های دانش بنیان برای ارزان شدن خوراک دام و طیور صحبت کرد و گفت: خوراک دام و طیور به عنوان اصلی ترین اقلام وارداتی به اقتصاد کشور فشار زیادی وارد کرده است، از این رو شرکت های دانش بنیان از یک سال و نیم گذشته در تلاش هستند در ساختار سیستم خوراک دام و طیور تغییراتی را ایجاد کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه در کشور امکان جابجایی بخشی از جیره غذایی با ضایعات کارخانجات آرد وجود دارد، گفت: در کارخانه وقتی گندم تبدیل به آرد می شود، ضایعاتی را تولید می کند این ضایعات می تواند مورد استفاده طیور قرار گیرد.

معاون ستاد زیست فناوری معاونت علمی ریاست جمهوری در بخش دیگر با تاکید بر اینکه دولت درصدد سالم سازی خوراک دام و طیور است، گفت: یکی از اقدامات انجام شده در بحث سالم سازی خوراک طیور و دام تولید و پرورش جلبک های بومی است هم اکنون بیش از هزار هکتار از مزارع پرورش ماهیان گرمابی در شمال کشور این فناوری را مورد استفاده قرار داده اند.

برنامه «سلام صبح بخیر» شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی «حسین معصومی» و «زهرا قائدی» از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر