سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

سد فینسك به محیط زیست آسیبی وارد نمی كند

عباس گلرو نماینده مردم سمنان گفت: صحبت های علی بابایی كارنامی در خصوص طرح انتقال آب طرح انتقال از استان مازندران به استان سمنان دور از واقعیت و غیر كارشناسی است.

1401/02/12
|
11:13
|

طرح انتقال از استان مازندران به استان سمنان یكی از طرح های بحث بر انگیز ماه های اخیر بوده است.

روز گذشته (11 اردیبهشت) علی بابایی كارنامی نماینده مردم استان مازندران به روی خط برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران آمد و مخالفت خود را با این طرح اعلام كرد.
امروز 12 اردیبهشت عباس گلرو نماینده مردم سمنان و از موافقان طرح به روی خط برنامه «سلام صبح بخیر» آمد و توضیحات را در این باره ارائه داد.

وی صحبت های علی بابایی كارنامی در خصوص طرح انتقال آب طرح انتقال از استان مازندران به استان سمنان را دور از واقعیت و غیر كارشناسی خواند و گفت: طرح انتقال آب خزر به سمنان و احداث سد فینسك كه كار مطالعاتی آن از سال 92 آغاز شده، مصوبه سازمان برنامه و بودجه است.

گلرو با بیان اینكه این طرح مجوزهای لازم را از سازمان محیط زیست و وزارت نیرو گرفته است، گفت: این طرح كه در سال 98 كلنگ زنی شده و اعتباری نیز برای آن دیده شده، امروز با دست اندازهایی مواجه شده است.

نماینده مردم سمنان در بخش دیگر خاطر نشان كرد: منابع حوزه آبریز این طرح در استان سمنان است اما در سال های اخیر وضعیت جغرافیایی منطقه، آب را به سمت استان مازندران برده است.

گلرو افزود: در منطقه ای كه قرار است سد احداث شود یك درخت نیز وجود ندارد و این طرح آسیبی به محیط زیست وارد نمی كند.

برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه كنندگی زهرا قائدی و حسین معصومی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر