سلام صبح بخیر شنبه تا پنجشنبه از ساعت 6:35 به مدت 75

رادیو ایران

سلام صبح بخير

سد فینسک به محیط زیست آسیبی وارد نمی کند

عباس گلرو نماینده مردم سمنان گفت: صحبت های علی بابایی کارنامی در خصوص طرح انتقال آب طرح انتقال از استان مازندران به استان سمنان دور از واقعیت و غیر کارشناسی است.

1401/02/12
|
11:13

طرح انتقال از استان مازندران به استان سمنان یکی از طرح های بحث بر انگیز ماه های اخیر بوده است.

روز گذشته (11 اردیبهشت) علی بابایی کارنامی نماینده مردم استان مازندران به روی خط برنامه «سلام صبح بخیر» رادیو ایران آمد و مخالفت خود را با این طرح اعلام کرد.
امروز 12 اردیبهشت عباس گلرو نماینده مردم سمنان و از موافقان طرح به روی خط برنامه «سلام صبح بخیر» آمد و توضیحات را در این باره ارائه داد.

وی صحبت های علی بابایی کارنامی در خصوص طرح انتقال آب طرح انتقال از استان مازندران به استان سمنان را دور از واقعیت و غیر کارشناسی خواند و گفت: طرح انتقال آب خزر به سمنان و احداث سد فینسک که کار مطالعاتی آن از سال 92 آغاز شده، مصوبه سازمان برنامه و بودجه است.

گلرو با بیان اینکه این طرح مجوزهای لازم را از سازمان محیط زیست و وزارت نیرو گرفته است، گفت: این طرح که در سال 98 کلنگ زنی شده و اعتباری نیز برای آن دیده شده، امروز با دست اندازهایی مواجه شده است.

نماینده مردم سمنان در بخش دیگر خاطر نشان کرد: منابع حوزه آبریز این طرح در استان سمنان است اما در سال های اخیر وضعیت جغرافیایی منطقه، آب را به سمت استان مازندران برده است.

گلرو افزود: در منطقه ای که قرار است سد احداث شود یک درخت نیز وجود ندارد و این طرح آسیبی به محیط زیست وارد نمی کند.

برنامه سلام صبح بخیر رادیو ایران شنبه تا پنج شنبه هر هفته ساعت 6:35 به تهیه کنندگی زهرا قائدی و حسین معصومی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سلام صبح بخیر