راهی به آبادی شنبه، دوشنبه، چهارشنبه از ساعت 22:05 به مدت 20 دقیقه

رادیو ایران

راهي به آبادي

«زیاران» بهشت گردشگری استان قزوین

برنامه «راهی به آبادی» دوشنبه بیست و یكم آذر، به روستای «زیاران» سفر می كند.

1401/09/21
|
12:48
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه «راهی به آبادی» به صورت مستند گزارشی از روستاهای ایران با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری و صنایع دستی و محصولات و ظرفیت های اقتصادی روستاها پخش می‌شود.
«راهی به آبادی» دوشنبه بیست و یكم آذر، به روستای «زیاران» از توابع قزوین سفر می كند.
راضیه حسینعلی تهیه كننده برنامه «راهی به آبادی» بیان كرد: روستای زیاران از توابع شهرستان آبیك با جمعیتی بالغ بر هفت هزار نفر یكی از بزرگترین و زیباترین روستاهای استان قزوین است كه در مسیر شهرستان طالقان قرار گرفته و زیبایی‌ها و جاذبه‌های طبیعی آن چشم هر بیننده ای را به خود خیره می كند.
فاصله روستای زیاران تا مركز شهرستان آبیك 15 كیلومتر و فاصله این روستا تا مركز استان حدوداً 50 كیلومتر است و ضمن قرار گرفتن بین دو شهر قزوین و كرج، حدود 10 كیلومتر با اتوبان قزوین، كرج فاصله دارد و از این جهت نیز از جایگاه خوبی برخوردار است.
وی ادامه داد: از سمت غرب و شرق روستای زیاران دو رودخانه عبور می‌كند كه اكثر باغستان‌های این روستا در كناره‌های آن واقع شده اند، هر چند در خشكسالی چندسال اخیر این رودها به شدت كم آب شده اند.
حسینعلی افزود: عباس سنجری گزارشگر برنامه به روستا می رود و ضمن معرفی جاذبه های گردشگری این روستا با اهالی و كار افرینان نیز گفت و گو می كند.
«راهی به آبادی» شنبه، دوشنبه، چهارشنبه، ساعت 22:30 به تهیه كنندگی راضیه حسینعلی از رادیو ایران پخش می‌شود
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
راهی به آبادی