تالار آینه یكشنبه/سه شنبه از ساعت 22:05 به مدت 15

رادیو ایران

تالار آينه

معرفی كتاب چشم‌اندازی از پل در رادیو ایران

برنامه «تالار آیینه» از شنبه تا سه شنبه ساعت 22:30 از رادیو ایران پخش می شود.

1402/08/14
|
15:13
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، سعید مبشری تهیه كننده برنامه «تالار آیینه» بیان كرد: یكشنبه 14 آبان كتاب «چشم‌اندازی از پل» اثری از «آرتور میلر» در برنامه معرفی می شود.

وی ادامه داد: كتاب «چشم‌اندازی از پل» نوشته‌ی «آرتور میلر» یكی از نمایشنامه‌های كلاسیك مدرن است كه مضامینی نظیر خیانت، انتقام و مسئولیت‌پذیری را در هم آمیخته است.

مبشری افزود: «آرتور میلر» نویسنده و مقاله‌نویس ازجمله كسانی بود كه در دهه 1950میلادی در دوره سیاهِ مك كارتیسمِ حاكم در آمریكا محاكمه شد. دوره‌ای كه به بهانه‌ی سیاست‌های ضد كمونیستی، بسیاری از نویسندگان، هنرمندان و روشنفكران را در دادگاه‌های نمایشی محاكمه و مجبور به شهادت علیه یكدیگر كردند، تا آمریكایی بودنشان را به اثبات برسانند.

تهیه كننده «باغ هنر» تصریح كرد: «چشم‌اندازی از پل» یكی از احساسی‌ترین نمایشمامه‌های میلر است. داستان آن در دهه 1950 در یكی از محله‌‌های ایتالیایی‌نشین در نزدیكی پل بركلین در نیویورك می‌گذرد.

ادی كاربن عاشق كاترین، خواهرزاده یتیم همسرش است. این احساس ادی را بسیار درگیر خود كرده و باعث بیدار شدن حسادت نیز در او شده است. همه چیز عادی است تا این كه دو نفر از خواهرزاده‌های دیگر همسر ادی، كه غیرقانونی از ایتالیا مهاجرت كرده‌اند از راه می‌رسند. یكی از این خواهرزاده‌ها هم عاشق كاترین می‌شود و تلاطم از همین‌جا آغاز می‌شود.

علاقه مندان می توانند برنامه «تالار آیینه» را از شنبه تا سه شنبه ساعت 22:30 با اجرای شهاب شهرزاد از رادیو ایران بشنوند.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
تالار آینه