تالار آینه یكشنبه/سه شنبه از ساعت 22:05 به مدت 15

رادیو ایران

تالار آينه

زندگی و آثار خواجه نصیر الدین طوسی

برنامه «تالار آیینه» یكشنبه 26 شهریور، كتاب «خواجه نصیرالدین طوسی» اثر زنده یاد «اسماعیل سعادت» را معرفی می كند.

1402/06/26
|
11:44
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه «تالار آیینه» یكشنبه‌ها و سه شنبه‌ها ساعت 22:30 به معرفی كتاب می‌پردازد.

سعید مبشری تهیه كننده برنامه «تالار آیینه» بیان كرد: یكشنبه 26 شهریور، كتاب «خواجه نصیرالدین طوسی» اثر زنده یاد «اسماعیل سعادت» معرفی می شود.

وی ادامه داد: «اسماعیل سعادت» نویسنده و مترجم ایرانی، عضو پیوسته فرهنگستان زبان و ادب فارسی، مدیر گروه دانشنامه زبان و ادب فارسی و عضو شورای عالی ویرایش سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران بود و مدیریت دانشنامه زبان و ادبیات فارسی به او محول شد.

در این میان كتاب زندگی و آثار «خواجه نصرالدین طوسی» برگزیده مقالات دانشنامه زبان و ادب فارسی به سرپرستی این استاد فقید نوشته شد.

«خواجه نصیرالدین طوسی» دانشمند برجسته جهان اسلام و موسس رصدخانه مراغه است. نظریات این ریاضی‌دان منجم، نقش مهمی در دستاوردهای علمی پس از او در جهان داشت، دانشمندی همه‌چیزدان كه نبوغ فكری و عملی او همواره مورد توجه جهانیان قرار داشته و تاثیرات بسیاری بر جهان علمی پس از خود گذاشته است. زنده یاد «سعادت» در كتابی به مروز زندگی و آثار این دانشمند ایرانی پرداخته است.

گفتنی است برنامه «تالار آیینه» به تهیه كنندگی سعید مبشری و با اجرای شهاب شهرزاد یكشنبه‌ها و سه شنبه‌ها ساعت 22:30 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
تالار آینه