تالار آینه یكشنبه/سه شنبه از ساعت 22:05 به مدت 15

رادیو ایران

تالار آينه

«جهان مال ما نیست»

برنامه «تالار آیینه» یكشنبه‌ها و سه شنبه‌ها ساعت 22:30 در رادیو ایران به معرفی كتاب می‌پردازد.

1402/05/29
|
11:56
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، سعید مبشری تهیه كننده «تالار آیینه» بیان كرد: یكشنبه بیست و نهم مرداد، كتاب «جهان مال ما نیست» نوشته «غسان كنفانی» در برنامه معرفی می شود.

وی ادامه داد: «غسان كنفانی» نویسنده، روزنامه‌نگار، از اعضای رهبری جبهه‌ی مردمی برای آزادی فلسطین و یكی از تأثیرگذارترین روشنفكران فلسطین است. به تصویر كشیدن رنج‌های مردم فلسطین و مبارزه در راه سرزمین، آزادی و عدالت از مضامین غالب بر آثار كنفانی هستند.

مبشری افزود: «غسان كنفانی» به واسطه‌ی مهارت‌های زبانی و پیشگامی در ادبیات مقاومت فلسطین بسیار ستوده می‌شود. «سرزمین پرتقال‌های اندوهگین» و «نامه‌ای از رام‌الله» از برجسته‌ترین كتاب‌های «غسان كنفانی» به‌شمار می‌آیند.

وی تصریح كرد: كنفانی از برجسته‌ترین نویسندگان و متفكران جهان عرب است. كوتاهی عمرش، او را از نوشتن درباره‌ی سرزمین محبوبش باز نداشت. كنفانی و آثار او را از آن جهت شایسته‌ی توجه و اهمیت به شمار می‌آورند كه خود در قلب فلسطین می‌زیسته و خشونت، تبعید، اخراج از وطن، پناهندگی و بحران هویت را با تمام وجودش لمس كرده است .وی از رنج‌های انسانی سخن می‌گفت و آرزوی عدالت و آزادی را در سر می‌پروراند. او ابزار تحقق دغدغه‌های ارزشمند خود را نویسندگی می‌دانست؛ آن هم به سبك و سیاقی كه همه‌فهم و واقع‌گرایانه باشد.

گفتنی است علاقه مندان می‌توانند برنامه «تالار آیینه» را با اجرای شهاب شهرزاد یكشنبه‌ها و سه شنبه‌ها ساعت 22:30 از رادیو ایران بشنوند.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
تالار آینه