بهتر است بدانیم پنجشنبه از ساعت 13:30 به مدت 25

رادیو ایران

بهتر است بدانيم

مردم به شایعات مربوط به عوارض واكسن توجه نكنند

كارشناس مدیریت عملیات امداد و نجات گفت: طبق آمار وزارت بهداشت از 132 میلیون واكسن دریافت شده، 71 درصد دوز اول، 54 میلیون نفر دوز دوم و 17 میلیون دوز سوم را دریافت كرده اند.

1400/11/16
|
19:09
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، مهندس حسام الدین نراقی كارشناس مدیریت عملیات امداد و نجات در برنامه «بهتر است بدانیم» از شیوع ویروس كرونا و ضرورت توجه به رعایت شیوه نامه های بهداشتی گفت: مردم در برابر سویه جدید كرونا (امیكرون) نباید سهل انگاری داشته باشند واكسن به تنهایی افراد را در برابر كرونا ایمن نمی سازد.

وی در ادامه با بیان اینكه مخالفت با واكسن، عدم رعایت شیوه نامه ها و ساده انگاری ها موج جدید كرونا را در كشورهای اروپایی و آمریكایی به وجود آورده است، افزود: برای ایمن سازی جامعه از خطر ویروس كرونا حداقل 75 درصد مردم باید واكسینه شده باشند كمتر از این رقم كشور را از خطر ویروس كرونا مصون نمی دارد.

كارشناس مدیریت عملیات امداد و نجات گفت: طبق آمار وزارت بهداشت از 132 میلیون واكسن دریافت شده، 71 درصد دوز اول، 54 میلیون نفر دوز دوم و 17 میلیون دوز سوم را دریافت كرده اند. این میزان واكسن، جامعه را از خطر كرونا در امان نمی دارد.

نراقی در بخش دیگر با بیان اینكه 6 میلیون نفر در جامعه هیچ واكسنی را دریافت نكرده اند، خاطر نشان كرد: نیاز است در جامعه نسبت به اهمیت تزریق واكسن آگاه سازی صورت گیرد شایعات مربوط به عوارض واكسن مبنای علمی ندارد.

برنامه «بهتر است بدانیم» پنج شنبه ها ساعت 13:30 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
بهتر است بدانیم