میزبان شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:45 الی 13:25 به مدت 1 ساعت

واکاوی دلایل تاخیر در ازدواج جوانان

اولین روز از ماه ذی الحجه که دارای دو عید مبارک قربان و غدیر نیز است سالروز ازدواج زیباترین پیوند آسمانی در جهان اسلام می باشد که نمونه تکرار نشدنی در تاریخ است.

1398/05/12
|
11:22

به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه میزبان شنبه 12 مرداد ماه به این موضوع می پردازد.
عاطقه اقتداری تهیه کننده برنامه میزبان گفت: ازدواج یکی از بهترین نیازهای آدمی است که دین مقدس اسلام به آن اهمیت فراوانی داده است و آن را از بهترین سنت های دینی شمرده که مایه برکات بی شماری است. از نظر قرآن، ازدواج مایه آرامش روح و روان آدمی است، که این خود از نشانه های رحمت و بزرگی خداوند است.
اقتداری افزود: یکی از مسائلی که در حال حاضر با آن روبه رو هستیم تاخیر در ازدواج جوانان است و به راحتی نمی‌توان شاخص‌های آن را مشخص کرد اما بی‌شک متغیرهایی را که با یک مشاهده ساده می‌توانیم ببینیم کم نیستند. مثلا مساله اقتصادی و توان مالی و نگرانی از تورم و درست در نیامدن پیش‌بینی‌های مالی زندگی، جوان را نگران می‌کند.
وی گفت: از همین جهت در برنامه میزبان شنبه با حضور ام البنین گل محمدی سرپرست معاونت امور فرهنگی و جوانان و دکتر شریفی یزدی روانشناس ومشاور خانواده این موضوع را از دیدگاه های مختلف و نقش دولت و جامعه در بالا رفتن سن ازدواج بررسی می کنند.
گفتنی است میزبان با اجرای احمد رضا درویش شنبه 12 مرداد ساعت 11:55 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
میزبان