میزبان شنبه تا سه شنبه از ساعت 12:45 الی 13:25 به مدت 1 ساعت

رادیو ایران

ميزبان

توافق برجام، برخی کشورهای منطقه را دچارعصبانیت کرد

سخنگوی سابق وزارت امور خارجه در گفت و گو با رادیو ایران گفت: متاسفانه با آنکه ایران همواره از وحدت میان مسلمانان صحبت کرده است، اما در منطقه هستند کشورهایی که ادعای رهبری جهان اسلام را دارند.

1397/08/29
|
15:12

رامین مهمان پرست دیپلمات ارشد و سخنگوی سابق وزارت امور خارجه در گفت و گو با برنامه «میزبان» به مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و ضرورت برگزاری آن پرداخت و با بیان اینکه در تاریخ تحولات منطقه و جهان، موقعیت جمهوری اسلامی ایران در توازن جدید قدرت در حال رسیدن به جایگاهی تعیین کننده است، گفت: از آنجا که قدرت های استکباری برای بهره گیری از ذخایر و منابع عظیم خاورمیانه همواره به دنبال اختلاف و تفرقه افکنی میان کشورها بوده اند، برگزاری این گردهمایی می تواند کشورها را در رسیدن به اهداف ناکام بدارد.
وی در ادامه به وجود رژیم صهیونیستی در منطقه خاورمیانه نیز اشاره کرد و افزود: رژیم صهیونیستی برای آنکه بتواند به تجاوزات خود ادامه دهد باید وحدت میان مسمانان را از میان بردارد. از این رو برپایی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در کاهش این اتفاقات نقش مهم و تعیین کننده دارد.
مهمان پرست بخش دیگر سخنانش را به جنگ قدرت پنهان با تفکر سلفی گری اختصاص داد و خاطر نشان کرد: متاسفانه با آنکه ایران همواره از وحدت میان مسلمانان صحبت کرده اما در منطقه هستند کشورهایی که ادعای رهبری جهان اسلام را دارند.عربستان و مصراز جمله کشورهایی بوده اند که با اهداف سلفی گری توطئه هایی را دامن زدند...
این گفت و گو را در ادامه می شنوید.

دسترسی سریع
میزبان