خانواده ای به نام ایران 12 تا 22 بهمن از ساعت 9 به مدت 60

رادیو ایران

خانواده اي به نام ايران

وفات آیت الله همدانی منشا حركت انقلابی مردم بود

«حسین كنعانی مقدم» پژوهشگر و كارشناس مسائل تاریخی گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، استان همدان بیشترین آمار زندانیان سیاسی را داشته است.

1400/11/19
|
15:42
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، «حسین كنعانی مقدم» پژوهشگر و كارشناس مسائل تاریخی در برنامه «خانواده ای به نام ایران» به نقش مردم استان همدان در پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، استان همدان بیشترین آمار زندانیان سیاسی را داشته است.

وی در ادامه با بیان اینكه در این استان چهره ها و شخصیت های شناخته شده ای چون آیت الله مدنی فعالیت ها و مبارزات زیادی علیه رژیم طاغوت انجام دادند، گفت: آیت الله مدنی به عنوان اولین شهید محراب، محور حركت انقلابی در همدان بود وی سال های طولانی همراه با مردم علیه رژیم پهلوی مبارزه كرد.

كنعانی مقدم بخش دیگر صحبت هایش را به آیت الله علی همدانی دیگر چهره های مبارز این استان اختصاص داد و گفت: وفات آیت الله همدانی منشا حركت انقلابی مردم بود، در مراسم تشییع و خاكسپاری این فقیه عالیقدر تظاهرات گسترده ای برپا شد؛ در این تظاهرات، تعدادی از مردم به شهادت رسیدند.

برنامه «خانواده ای به نام ایران» كه در ایام دهه مبارك فجر جایگزین برنامه «خانه و خانواده» شده است، هر روز به غیر از پنج شنبه و جمعه ساعت 9:00 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
خانواده ای به نام ایران