ورزش ایران شنبه ‌تا پنجشنبه از ساعت 18 به مدت 45

درخشان:هافبک‌ها و مدافعان، ضعف مهاجمان پرسپولیس را پوشش دادند

کارشناس فوتبال کشورمان گفت: تیم فوتبال پرسپولیس از ابتدای فصل در گلزنی ضعیف عمل کرده است.

1399/11/25
|
08:45

حمید درخشان کارشناس فوتبال کشورمان در برنامه ورزش ایران رادیو ایران در خصوص پیروزی یک گله پرسپولیس در بازی با مس رفسنجان و گلزنی جلال حسینی در غیاب مهاجمان پرسپولیس گفت: از اول فصل، بعد از محرومیت آل کثیر پرسپولیس در خط حمله اش مشکل داشته و هر هفته که می‌گذشت، فرصت‌های زیادی از دست می‌داد و نمی‌توانست به اهدافش برسد و گل‌های زیادی بزند. معمولا خط هافبک یا دفاعش گل می‌زد و این نقص در پرسپولیس وجود داشته است. با توجه به اینکه در آن پست یک بازیکن تمام عیار و شش دانگ می‌خواهد تا موقعیت‌ها را به گل تبدیل کند.

او ادامه داد: بازی‌های گذشته را مرور کنید می‌بینید که خط جلو آن توانایی را نداشته، با توجه به اینکه گل‌محمدی تغییرات خیلی زیادی در خط جلو انجام می‌دهد، با جا به جایی بازیکنان شاید دنبال این است تا بازیکنی را پیدا کند که بتواند فرصت‌ها را گل کند اما در این موضوع تا به الان به موفقیت نرسیده و خط هافبک و دفاع پرسپولیس گل میزنند. در نهایت نگاه پرسپولیس به این است تا به صورت اقتصادی هر بازی را ببرد و سه امتیاز را بگیرد. این در اولویت پرسپولیس است که سه امتیاز بازی را بگیرد و این سه امتیاز از گل زدن بیشتر به حریف در اولویت است.

درخشان در مورد نقطه ضعف پرسپولیس گفت: با احترام به تیم مس، امروز پرسپولیس بازی خوبی را انجام داد و توانایی‌های خوب و فرصت‌های زیادی داشت که از این فرصت‌ها نتوانست استفاده کند به همین دلیل نقطه ضعفش در خط جلو بود. این نقطه ضعف در نیم فصل دوم بیشتر دیده خواهد شد و مطمئنا ما در جام باشگاه‌های آسیا به بازیکنی نیاز داریم که تمام کننده باشد و آن جلو فرصت‌ها را گل کند، تیمی که این فرصت‌ها را از دست می‌دهد غافلگیر می‌شود و در نهایت حتی شاید بازی را هم از دست دهد.

درخشان در خصوص اینکه چرا پرسپولیس در 15 دقیقه آخر بازی خیلی موقعیت خراب کرد، گفت: شما بی تفاوت بخواهید بازی کنید اصلا فرصتی به دست نمی‌آورید، یعنی تیمی که بی تفاوت باشد هیچ فرصتی هم خلق نمی‌کند، اما این فرصت‌ها خلق می‌شود و به گل تبدیل نمی‌شود. این نشان دهنده آن است که ما بازیکن 6 دانگ گلزن آن جلو نداریم. به خاطر دارید در سال‌های دور تا الان همیشه آن جلو نفرات خوبی جلوی زمین داشت، بازیکنانی بودند که توپ‌ها را گل می‌کردند، اما این فصل این مشکل بعد از آمدن پرسپولیس از آسیا و محرومیت آل کثیر به وجود آمده و کمتر دیده می‌شود به گل برسیم. این از بی انگیزگی نیست و از نبودن یک بازیکن متخصص در آن پست است.

او در مورد اینکه پرسپولیس می‌تواند قهرمان نیم فصل شود یا خیر تصریح کرد: سخت است، اما پرسپولیس می‌تواند، چون توانایی این را دارد و بچه‌های پرسپولیس هم این انگیزه را دارند که بتوانند قهرمان نیم فصل شوند و مطمئنم تلاش زیادی می‌کنند تا به قهرمانی برسند و این را شک نکنید که تلاش تیم بر این است که نیم فصل قهرمان شود، اما آن فرصت‌هایی که به دست می‌آید باید قدرش را بیشتر بدانند.

وی در مورد اینکه پرسپولیس در چه پست‌هایی بازیکن نیاز دارد، گفت: ترابی بازیکن بسیار قابلی است که پرسپولیس می‌تواند از آن استفاده کند و به تیم خیلی کمک می‌کند. ما نیاز داریم تا در خط دفاع یک بازیکن اضافه شود و موضوع دیگر هم اینکه پرسپولیس در خط حمله بازیکن بگیرد. بازیکنی که 6 دانگ باشد و بتواند کار را تمام کند اگر این اتفاق نیفتد پرسپولیس به مشکل برمی خورد.

دسترسی سریع
ورزش ایران