ورزش ایران شنبه ‌تا پنجشنبه از ساعت 18 به مدت 45

سپهر حیدری: بعید می‌دانم استقلال و پرسپولیس خصوصی شوند

کاپیتان اسبق پرسپولیس گفت: در جلسه با نمایندگان مجلس تقاضا کردم که دولت یک وام بلند مدت به این دو باشگاه بپردازد تا برای یک بار هم که شده این مبلغ بدهکاری این دو باشگاه صفر شود و مدیر عامل بداند از الان به بعدش را برنامه ریزی کند.

1399/07/30
|
09:51

به گزارش شبکه رادیویی ایران، «سپهر حیدری» پیشکسوت باشگاه پرسپولیس، در خصوص خروجی جلسه با نمایندگان مجلس به برنامه "ورزش ایران" رادیو ایران گفت: جلسه خوبی بود و اصلا جلسه فرمالیته‌ای نبود، و ما به نمایندگی از پیشکسوتان پرسپولیس که جای خیلیاشون در این جلسه خالی بود به مجلس رفتیم که دغدغه‌ی کادر فنی و بازیکنان را به گوش مجلسی‌ها برسانیم. جای بسی خوشحالی دارد که کمالی و فروردین نمایندگان فراکسیون ورزش فوتبالی بودند و درک بالایی داشتند که این کار ما را راحت‌تر می‌کرد. همه‌ی دغدغه‌ها به رییس فراکسیون گفته شد و هرکدام از پیشکسوتان به نوعی صحبت میکردند و من به شخصه یادم می‌آید این دو تا تیم پر طرفدار از زمان بچگی من بدهکار بودند، وقتی من 5 سالم بود و میخواستم بروم کودکستان می‌گفتند این دو تیم بدهکارند هنوز هم همینطوراست.

وی افزود: دقیقا مثل داستان خصوصی سازی که هیچوقت انجام نشد این بدهکاری مالی دو باشگاه هم تکرار می‌شود و بار آن به دوش مدیر عامل بعدی می‌افتد که مجبور است 90 درصد توانش را صرف تسویه بدهیا کند و بدهکار‌ها را راضی کند. من تقاضا کردم که یک وام بلند مدت به این دو باشگاه بپردازند و تقاضا کردیم که دولت این مبلغ را بپردازد که برای یک بار هم که شده این مبلغ بدهکاری این دو باشگاه صفر شود و مدیر عامل بداند از الان به بعدش را برنامه ریزی کند. پرسپولیس در آستانه‌ی فینال آسیا قرار دارد و بازیکناننش برای تمدید قرارداد پول خوب می‌خواهند و اگر هم بخواهند بازیکن جدید جذب کنند بازهم پول خوب می‌خواهد و رقم قرارداد‌ها عجیب و غریب تغییر کرده است، و در شان باشگاه بزرگ پرسپولیس نیست که بخاطر بدهی به دفتر هواپیمایی بیاییند و میز و صندلی باشگاه را ببرند.

مدافع سابق باشگاه پرسپولیس در خصوص عدم حضور نماینده‌ای از وزارت ورزش در مجلس گفت: ناراحت کننده بود که عزیزان وزارت ورزش حضور پیدا نکرده بودند که گفته می‌شد دلیل آن هم ناراحتی آن‌ها از جلسه‌ی قبل که بین مجلس و وزارت خانه بود که بوجود آمده بود و همه‌ی کسانی که در جلسه بودیم منتظر معاون ورزش قهرمانی وزیر در جلسه بودیم و حتی رییس فراکسیون از عدم حضور آن‌ها خیلی ناراحت شد که حضور پیدا نکردند. عزمی که در وجود نمایندگان مجلس دیده می‌شد گویای این بود که بسیار مصمم هستند که مشکلات این دو باشگاه را مرتفع سازند. کلام مشترک همه‌ی پیشکسوتان در این جلسه تخصیص خط بودجه‌ای بود که گفتیم برای پرسپولیس در نظر گرفته شود و مثل سایر تیم‌های صنعتی از این بودجه‌ی دولتی باید بهره ببرند تا در فاصله‌ی 8 هفته مانده به فینال آسیا بدون دغدغه تمرینات خودشان را ادامه دهند.

حیدری در پاسخ به این سوال که آیا استقلال و پرسپولیس خصوصی می‌شوند یا خیر افزود: بعید میدانم این دو باشگاه خصوصی شوند، و از بچگی زمانی که کوله پشتی به دوش می‌انداختم صحبت این بود که این دو باشگاه خصوصی میشوند و حالا حالا‌ها از خصوصی شدن خبری نیست دلیل آن هم قیمت بالایی است که برای این دو باشگاه در نظر گرفته اند که کسی حاضر نیست 1000 میلیارد تومان بابت باشگاهی هزینه کند که هزاران مشکل پیرامون خود دارد. مگر می‌شود باشگاهی که 50 میلیارد ارزش دارد را به قیمت هزار میلیارد فروخت و این سنگ بزرگی است که جلوی خصوصی سازی این دو باشگاه را میگیرد. این نکته را هم باید یادآور شوم که دلیل بند‌های عجیب و غریب در قرارداد بازیکنان نبود یک پیشکسوت از باشگاه در هییت مدیره است که این اتفاقات را منجرب می‌شود.

کاپیتان سابق پرسپولیس در پایان راجع به جدایی انصاری و ربیع خواه و مشترک نبودن مدیر برنامه‌های این دو بازیکن با یحیی گل محمدی گفت: این حرف‌ها مطرح نیست، یحیی گل محمدی این مرد با حیا و محجوب پرسپولیس را همه جوره اذیت کرده ایم و هر تیمی در آسیا آرزو دارد یکی مثل یحیی گل محمدی را به عنوان سرمربی داشته باشد و با وجود هفت بازیکن تمرینات تیم خود را آغاز کرد و شاید یک مربی نظرش روی یک بازیکن نباشد و و این‌ها مسائلی است که برای پرسپولیس حاشیه ایجاد میکند و مردم باید قضاوت کنند که این دو بازیکن خوب بدرقه شدند یا خیر، اما چیزی که من میتوانم به آن اشاره کنم این است که این دو بازیکن در بدترین شرایط پرسپولیس از این تیم جدا شدند.

دسترسی سریع
ورزش ایران