ورزش ایران شنبه ‌تا پنجشنبه از ساعت 19 به مدت 45

انتخاب سرمربی تیم ملی والیبال به كجا رسید؟

یك كارشناس والیبال در رادیو ایران گفت: هدف فدراسیون، جذب سرمربی است كه بیشترین اثربخشی را برای والیبال ایران به همراه داشته باشد.

1403/04/19
|
17:46
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، فرهاد نفرزاده، در گفت وگو با برنامه «ورزش ایران» گفت: پس از آن كه تیم ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌ها نمایشی ضعیف و دور از انتظار ارایه كرد، مسئولان فدراسیون در حال رایزنی هستند تا هر چه سریعتر گزینه مناسبی را برای هدایت تیم ملی انتخاب كنند.

وی ادامه داد: تیم ملی والیبال ایران با هدایت «موریس موتا پائز» مربی گمنام برزیلی- فرانسوی در لیگ ملت‌های والیبال عملكرد بسیار ضعیفی داشت و در هفته‌های اول و دوم كه هدایت تیم ملی برعهده این سرمربی بود؛ ملی‌پوشان در هفت مسابقه شركت خوردند و همین موضوع باعث شد تا رئیس فدراسیون بعد از هفتمین شكست تیم ملی با این سرمربی، او را از هدایت تیم ملی بركنار كند. پس از پائز، هدایت تیم ملی به پیمان اكبری رسید و در هفته سوم ملی‌پوشان والیبال با اكبری به دو پیروزی مقابل آمریكا و هلند رسیدند اما در دو بازی باقی‌مانده باز هم شكست نصیب والیبال ایران شد. در نهایت تیم ملی والیبال ایران با 10 شكست و دو پیروزی و قرار گرفتن در جایگاه پانزدهم رنكینگ جهانی به كار خود پایان داد و رؤیای حضور در المپیك پاریس هم نقش بر آب شد.

این پیشكسوت والیبال افزود: عملكرد ضعیف تیم ملی در لیگ ملت‌ها باعث شد فدراسیون والیبال به دنبال جذب یك خارجی باشد؛ مربی كه بتواند والیبال ایران را در طول یك پروسه بلندمدت تغییر دهد. البته پیش از مسابقات لیگ ملت‌ها هم فدراسیون والیبال با مربیان بزرگی همچون «بلنجینی» و «لورنزتی» مذاكره كرده بود اما به دلیل برخی مسائل این مذاكرات بی‌نتیجه ماند؛ حالا به نظر می‌رسد این بار فدراسیون والیبال عزم جدی برای جذب یك مربی مطرح و كارنامه‌دار دارد. در همین خصوص فدراسیون در حال مذاكره با چند مربی است كه همگی جز مربیان تراز اول هستند و یكی از مربیان هم سابقه موفقیت در المپیك را هم دارد و در حال حاضر تیمش را برای حضور در المپیك پاریس آماده می‌كند.

گفتنی است «ورزش ایران» این هفته به تهیه كنندگی احسان زارع و اجرای میلاد یزدانی از شنبه تا چهارشنبه ساعت 17:45 و پنج شنبه ها ساعت 20:00 از رادیو ایران تقدیم می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
ورزش ایران