ورزش ایران شنبه ‌تا پنجشنبه از ساعت 19 به مدت 45

فدراسیون فوتبال در حال مكاتبه و رایزنی برای حریف بعدی ایران است

مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال درباره برنامه تیم ملی برای سفر به كانادا و همچنین سایر گزینه‌ها برای بازی دوستانه توضیحاتی ارائه داد.

1401/03/05
|
13:50
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، در شرایطی كه بازی دوستانه با كانادا برای روز 15 خرداد برنامه ریزی شده است، صحبت‌های مختلفی درباره این بازی و مشكلات دریافت ویزای ملی‌پوشان مطرح می‌شود و از طرفی برنامه رقابت‌های لیگ برتر نیز به‌علت آلودگی هوا به‌هم ریخته است.

محمد جواد پاینده مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با رادیو ایران درباره برنامه تیم ملی برای بازی‌های دوستانه و سایر مباحث پیرامون این تیم صحبت كرد.

* صدور ویزا زمان سفر به كانادا را تعیین می‌كند
در خصوص رقابت‌های لیگ برتر مدام با آقای سهیل مهدی در تماس هستیم و ایشان واقعا دغدغه دارد و با شرایط به‌وجود آمده با محدودیت زمانی مواجه شده است اما پیش بینی سفر به تركیه و كانادا انجام شده و پیش بینی بازی با كانادا منوط به ویزا است و زمان صدور ویزا، زمان بلیت و سفر را تعیین می‌كند. مقدمات آن در حال فراهم شدن است و انشاالله زمانی كه ویزا صادر شود، سفر هم امكان پذیر خواهد بود.

* برای بازی دوم و سوم گزینه‌هایی داریم
امور بین‌الملل فدراسیون فوتبال در حال مكاتبه و رایزنی برای حریف بعدی ایران است و تا جایی كه من اطلاع دارم دو سه گزینه هم دارند اما من قبلا هم گفتم تا زمانی كه ما یك بازی را قطعی نكنیم، نام كشور را مطرح نمی‌كنیم. ضمن اینكه گمانه زنی‌ها هم مقداری مشكل ساز بوده است؛ تجربه این مذاكرات به‌خوبی نشان داده كه زمانی كه نام كشوری مطرح می‌شود؛ كار سخت‌تر می‌شود. لذا در حال ادامه رایزنی‌ها هستیم. شرایط نسبتا خوب است و یكی دو كشور موافقت اولیه خود را اعلام كردند و منتظر این هستیم كه بازی دوم و حتی سوم قطعی شود.

* در فیفادِی‌های بعدی در ایران بازی می‌كنیم
بحث بازی در ایران را با یك كشوری داشتیم كه به تاریخ دیگری موكول شد و در این تاریخ نیست. فكر می‌كنم در این تاریخ سخت باشد كه بتوانیم میزبان كشور دیگری در تهران باشیم. انشاالله در فیفادی‌های بعدی این فرصت باشد چون مقدمات باید فراهم شود. به احتمال زیاد این بار بازی دوم در كشور دیگری خواهد بود.

* گزینه‌های فدراسیون محدود بود
دلیل محدودیت اصلی ما در این مقطع از زمان قرعه‌كشی جام جهانی تا الان حضور كشورهای اروپایی در لیگ ملت‌های اروپا بود و این مسئله گزینه‌های ما را به‌شدت محدود كرد. ما باید بر مبنای نظر كادرفنی در بین تیم‌هایی كه دارای رنكینگ مناسب و غیراروپایی هستند به دنبال حریفان مناسب باشیم. گزینه‌هایی بودند كه مورد نظر كادرفنی قرار نداشتند و آقای اسكوچیچ معتقد بودند بازی با تیم‌هایی كه شرایطش هم مهیا بود كمكی به ما نخواهد كرد. لذا گزینه‌های ما بسیار محدود بود و حتی تعداد زیادی از تیم‌های آفریقایی هم درگیر هستند. بین گزینه‌های محدود باید بهترین انتخاب را می‌داشتیم.

* بازی با كانادا پیشنهاد اسكوچیچ بود
كانادا انتخاب اول آقای اسكوچیچ بود و ایشان شخصا از فدراسیون درخواست كرد كه با كانادا به‌عنوان حریفی كه از نظر ایشان می‌تواند كمك زیادی كند؛ بازی كنیم. به همین جهت هم با همه مشقت‌ها و سختی‌ها این بازی فراهم شده و تمام تلاش‌مان را می‌كنیم كه بازی اول انجام شود. برای بازی‌های بعدی هم با وجود گزینه‌های محدود، فدراسیون تمام تلاش خودش را می‌كند و انشاالله بتواند از این فرصت به شكل مناسبی بهره برداری و استفاده كند.

* درباره جلسه هیئت‌رئیسه از اصولی سوال كنید
در خصوص هیئت‌رئیسه آقای اصولی سخنگوی هیئت‌رئیسه می‌توانند صحبت كنند. طبق تصمیم مقرر است ما درباره موضوعاتی كه اشراف داریم و از جزئیات آن آگاه هستیم صحبت كنیم. چون آقای اصولی عضو هیئت‌رئیسه هستند قطعا از جزئیات هم مطلعند.

* درباره البسه به نظر نهایی نرسیده‌ایم
پاكت‌های مناقصه تهیه البسه تیم‌های ملی باز شد و پیشنهادات دریافت شد و جزئیات هم بررسی شد اما مرحله بررسی كارشناسانه محتوای پیشنهادات موضوعی بود كه بعد از آن دنبال شد و جلسات دیگری هم برگزار شد. هنوز به نتیجه نهایی نرسیدیم چون ابعادی دارد كه باید از نظر كارشناسی تضمین‌های لازم را دریافت كند و نگرانی‌ها و دغدغه‌ها رفع شود. كار پیش می‌رود اما قطعا به اردوی پیش روی ما نخواهد رسید. انشاالله برای اردوهای بعدی جمع بندی خواهد شد و برند یا شركتی كه برای همكاری با فدراسیون فوتبال مورد نظر است؛ انتخاب خواهد شد. هم پیشنهاد ایرانی بوده و هم پیشنهاد خارجی. باید دید جمع بندی دوستان چه خواهد بود؛ بهترین پیشنهادی كه شرایط را طبق فراخوان داشتند، منطبق با معیارها انتخاب خواهد شد.

* كیفیت لباس‌ها در دست بررسی است
بحث كارشناسی پیشنهاد‌ها از آن جهت است كه شركت‌های طرف قرارداد هم بتوانند به‌موقع و به شكل مناسب به تعهدات‌شان عمل كنند و هم كیفیت لباس‌ها برای ما بسیار حائز اهمیت است. قطعا بررسی‌هایی كه در كمیته بازاریابی فدراسیون با حضور آقای استیلی و سایر مسئولین صورت می‌گیرد به تمام جوانب توجه خواهند كرد.

* ادامه همكاری با كریم باقری و خانبان؟
درباره ادامه همكاری آقای باقری و خانبان، آقای استیلی چندین بار صحبت كرده‌اند و باز هم متولی موضوع، ایشان هستند.

* دعوت از اعضای مجمع صورت گرفته است
تمامی مراحل اجرایی و قانونی برگزاری مجمع انجام شده و اعضای محترم مجمع دعوت شده‌اند. مجمع طبق برنامه مقرر در روز دهم خرداد برگزار خواهد شد

دسترسی سریع
ورزش ایران