ورزش ایران شنبه ‌تا پنجشنبه از ساعت 19 به مدت 45

پخش مناظره ای جنجالی در برنامه ورزش ایران

عضو كمیسیون فرهنگی مجلس: باقرزاده بجای اینكه تشكر كند اعتراض می كند؟
نائب رییس كمیته ملی المپیك: پیشنهاد میكنم اعزام تیم ها به المپیك هم شما بر عهده بگیرید.

1401/02/03
|
10:20
|

برنامه «ورزش ایران» رادیو ایران با پخش مناظره جنجالی احمد راستینه نماینده مجلس و فضل الله باقرزاده نائب رئیس كمیته ملی المپیك پیرامون بودجه فدراسیون های ورزشی مهمان خانه های مردم شد.

تصمیم كمیسیون فرهنگی بدون كوچكترین كار كارشناسی صورت گرفته است.
به گزارش شبكه رادیویی ایران، فضل الله باقرزاده نائب رئیس كمیته ملی المپیك در برنامه ورزش ایران گفت: بودجه ای كه بر اساس تبصره 14 از مجلس در اختیار فدراسیون ها قرار گرفته مشكلات زیادی دارد.

وی افزود: تصمیم كمیسیون فرهنگی بدون كوچكترین كار كارشناسی صورت گرفته است.
باقرزاده با تاكید بر اینكه تبعیذ آشكار در توزیع منابع و كمترین تناسب میان اولویت هادر فدراسیون هاست، گفت:چرا والیبال 5 میلیارد و رشته ای كه المپیكی نیست باید 7 میلیارد بگیرد؟ حذف بی منطق رشته های المپیكی و مدال آور نظیر تیراندازی، بوكس و شمشیر بازی با چه دلیلی صورت گرفته؟

نائب رئیس كمیته ملی المپیك به جو متشنج میان رؤسای فدراسیون ها و دخالت مستقیم كمیسیون فرهنگی در امور اجرایی فدراسیون ها اشاره كرد و گفت: چرا شما خودتان بودجه را بین فدراسیون ها تقسیم كردید؟ ای كاش به وزارت ورزش این بودجه را تعلق می دادید و وزارت آن را به فدراسیون ها تقسیم می كرد.

وی تصریح كرد: پیشنهاد میكنم اعزام تیم ها به المپیك هم شما برعهده بگیرید.
باقرزاده با بیان اینكه هر رئیس فدراسیونی توانست با شما ارتباط بگیرد بودجه خوبی از مجلس گرفته گفت: به فوتبال كه هیچ جایگاهی در المپیك و بازی های آسیایی نداشته چرا 55 میلیارد اختصاص دادید؟
نائب رئیس كمیته ملی المپیك گفت: متر و معیار شما چه بوده كه به كشتی 70 میلیارد می دهید و به والیبال 5 میلیارد می دهید؟

راستینه: باقرزاده بجای اینكه تشكر كند اعتراض میكند؟
دربخش دیگر این گفت و گوی رادیویی، احمد راستینه نماینده مجلس به روی خط آمد و گفت: باقرزاده چطور به خودش اجازه می دهد كل كار را زیر سؤال ببرد؟ باقرزاده بجای اینكه تشكر كند اعتراض می كند؟

وی گفت: نائب رئیس كمیته ملی المپیك چطور به خودش اجازه می دهد بگوید كمیسیون كار كارشناسی نكرده؟ مگر می شود بدون كار كارشناسی كاری انجام داد؟

راستینه خاطر نشان كرد: سال گذشته 40 میلیارد تومان به كمیته ملی المپیك كمك كردیم ، خطای ما این بوده كه باید به كمیته میگفتیم ریال به ریال این پول كجا هزینه شود.

وی با بیان اینكه امسال 80 میلیارد مستقیم به كمیته اختصاص دادیم، گفت:بعضی فدراسیون میگن چرا به ما كمك نشد؟ ما دلمان میخواهد به 52 فدراسیون كمك كنیم اما نمیتوانیم.سال 99 از 11 فدراسیون حمایت كردیم امسال تعداد را به 27 فدراسیون رساندیم.

راستینه با بیان اینكه رشته های ورزشی براساس مدال آوری، المپیكی بودن و میزان مخاطب و نقشی كه در ورزش همگانی ایفا میكنند به آنها بودجه تعلق میگیرد، گفت:كمیسیون جسارت كرده ثو بودجه ای كه در سال های گذشته در جای دیگه استفاده می شد را به ورزش تزریق كرده است.

وی تصریح كرد: رشته كشتی رشته ی مادر در كشور ما محسوب می شود و ما وظیفه داریم از آن حمایت كنیم.رشته ی زورخانه ای و ورزش پهلوانی برای ترویجش باید حمایت ویژه شود چون در 10 سال گذشته از این رشته غفلت شده است.

این نماینده مجلس با بیان اینكه تكواندو به دلیل تزلزلی كه در سال های اخیر در المپیك داشته به طور ویژه مورد توجه قرار گرفت،گفت:اختلاف ما با باقرزاده و دوستانشان به همین نگاه دوستان هست كه میگن چرا به ورزش زورخانه ای كمك می كنید.

راستینه خاطرنشان كرد: ارتباط رؤسای فدراسیون ها با نمایندگان مجلس تأثیری در بودجه تخصیص یافته ندارد، من خودم كاراته كار میكنم و پیشكسوت كاراته هستم، اگر این چنین بود به كاراته اندازه كشتی بودجه می دادم.

دسترسی سریع
ورزش ایران