باغ هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

روح الله زمانی از «خورشید» تا «موقعیت مهدی» در كافه هنر

تینا میركریمی گزارشگر رادیو ایران، با روح الله زمانی بازیگر فیلم «موقعیت مهدی» در چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت و گو می كند.

1400/11/18
|
11:13
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه «كافه هنر» مانند سال های گذشته در زمان برگزای جشنوره فیلم فجر از برج میلاد تهران محل برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر پخش می شود.
زهره سربازی تهیه كننده این هفته برنامه «كافه هنر» گفت: در برنامه دوشنبه 18 بهمن ماه، به نقد و بررسی فیلم «موقعیت مهدی» و «بی رویا» خواهیم پرداخت.
وی ادامه داد: فیلم «موقعیت مهدی» به كارگردانی هادی حجازی‌فر یكی از آثار حاضر در چهلمین جشنواره فیلم فجر است. این فیلم بخشی از زندگی شهید مهدی باكری را تصویر می‌كند.
سربازی افزود: تینا میركریمی با هادی حجازی فر كارگردان فیلم «موقعیت مهدی» و روح الله زمانی بازیگراین فیلم درباره این اثر گفت و می كند.
روح الله زمانی در فیلم «موقعیت مهدی» ایفاگر نقش خسرو ملازاده است كه در نوجوانی برای دفاع از خاك ایران به جنگ می‌رود.
زمانی برای نخستین بار در فیلم «خورشید» ساخته مجید مجیدی، وارد سینما می شود.
وی متولد 1384 و كودك كار است كه باحمایت‌ها و مراقبت‌های پدر و مادرش بزرگ می‌شود و از یك جایی به عنوان كودك كار، برای حمایت از خانواده‌اش خودش درآمدزایی می‌كند.
وقتی مجید مجیدی تصمیم می‌گیرد «خورشید» را بسازد بر اساس نیاز قصه به سراغ تعدادی كودك كار می‌رود و از ششصد نفر كه تست بازیگری می‌گیرد روح الله زمانی در نهایت برای نقش علی قصه انتخاب می‌شود و بعد از «خورشید» نوبت به «موقعیت مهدی» می رسد.
«كافه هنر» این هفته به تهیه كنندگی زهره سربازی و با اجرای شهاب شهرزاد و گزارشگری تینا میركریمی از برج میلاد محل برگزاری جشنواره فیلم فجر ساعت 16:00 از رادیو ایران پخش می شود.
تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
كافه هنر