کافه هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

روح الله زمانی از «خورشید» تا «موقعیت مهدی» در کافه هنر

تینا میرکریمی گزارشگر رادیو ایران، با روح الله زمانی بازیگر فیلم «موقعیت مهدی» در چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت و گو می کند.

1400/11/18
|
11:13

به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه «کافه هنر» مانند سال های گذشته در زمان برگزای جشنوره فیلم فجر از برج میلاد تهران محل برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر پخش می شود.
زهره سربازی تهیه کننده این هفته برنامه «کافه هنر» گفت: در برنامه دوشنبه 18 بهمن ماه، به نقد و بررسی فیلم «موقعیت مهدی» و «بی رویا» خواهیم پرداخت.
وی ادامه داد: فیلم «موقعیت مهدی» به کارگردانی هادی حجازی‌فر یکی از آثار حاضر در چهلمین جشنواره فیلم فجر است. این فیلم بخشی از زندگی شهید مهدی باکری را تصویر می‌کند.
سربازی افزود: تینا میرکریمی با هادی حجازی فر کارگردان فیلم «موقعیت مهدی» و روح الله زمانی بازیگراین فیلم درباره این اثر گفت و می کند.
روح الله زمانی در فیلم «موقعیت مهدی» ایفاگر نقش خسرو ملازاده است که در نوجوانی برای دفاع از خاک ایران به جنگ می‌رود.
زمانی برای نخستین بار در فیلم «خورشید» ساخته مجید مجیدی، وارد سینما می شود.
وی متولد 1384 و کودک کار است که باحمایت‌ها و مراقبت‌های پدر و مادرش بزرگ می‌شود و از یک جایی به عنوان کودک کار، برای حمایت از خانواده‌اش خودش درآمدزایی می‌کند.
وقتی مجید مجیدی تصمیم می‌گیرد «خورشید» را بسازد بر اساس نیاز قصه به سراغ تعدادی کودک کار می‌رود و از ششصد نفر که تست بازیگری می‌گیرد روح الله زمانی در نهایت برای نقش علی قصه انتخاب می‌شود و بعد از «خورشید» نوبت به «موقعیت مهدی» می رسد.
«کافه هنر» این هفته به تهیه کنندگی زهره سربازی و با اجرای شهاب شهرزاد و گزارشگری تینا میرکریمی از برج میلاد محل برگزاری جشنواره فیلم فجر ساعت 16:00 از رادیو ایران پخش می شود.
تنظیم کننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
کافه هنر