کافه هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

پویش «رایاک» در رادیو ایران

آبان ، ماه کتاب است و کتابخوانی. ماه کتابخوانان و کتابداران .
24 آبان آغاز هفته ی کتاب است و این هفته نمادی است تا ما به کتاب ، رکن فرهنگ و عنصر بنیادین پیشرفت و تمدن بپردازیم

1400/08/24
|
14:07

رادیو ایران در ادامه رسالت فرهنگی خود ، دوره ی جدید پویش کتابخوانی خود را که چندین سال با شعار« من کتاب می خوانم» راه اندازی شده برپا می کند.
یدالله گودرزی مدیر گروه فرهنگ و ادب رادیو ایران گفت: با توجه به فناوریهای روز و تولید کتاب های الکترونیک و دیجیتال ، در این دوره با راهنمایی و راهگشایی دکتر محمدجعفر محمدزاده، مدیر شبکه رادیویی ایران، تصمیم گرفته شد در حوزه آثار دیجیتال کار کنیم و به کتابهای رایانه ای بپردازیم ازاین رو پویش رایا کتاب «رایاک» را آغاز می کنیم.
پویش رایاکتاب با کمک مخاطبان و شنوندگان آگاه رادیو ایران ، اقدام به معرفی کتابهای رایانه ای به مردم می کند و از همگان درخواست دارد تا پیشنهادهای نوآورانه ی خود را برای ترویج کتاب و کتابخوانی در این حوزه ارائه دهند.
عوامل گروه «کافه هنر» در این زمینه مشارکت و همفکری می کنند. شهاب شهرزاد، مجری برنامه گفت:کتاب، همیشه یکی از دغدغه های زندگی من بوده و بایسته است در پردازش به این موضوع، بروز باشیم و کتاب را وارد گوشی های مردم کنیم.
وی ادامه داد: ایجاد زمینه برای "اهدا و نذر اشتراک کتابخانه‌ی مجازی" در بستر برنامه‌ های کاربردی . یعنی اختصاص امکانی در این برنامه با همکاری رادیو برای اهدای فرصت کتابخوانی به دیگر هموطنان؛ همچنین با در نظر گرفتن تخفیف برای دوستداران اهدای کتاب انجام پذیرد .
شهرزاد افزود: یعنی هرکسی بتواند از هرکجا برای دعوت افراد و اهدای اشتراک کتابخانه‌ی مجازی به آن‌ها اقدام کند. سعی داریم نذر کتاب را که سالهاست به آن‌ پرداخته ایم در فضایی جدید ادامه دهیم. به این ترتیب، پویش سراسری اهدا و نذر کتاب و ترویج کتابخوانی شکل می‌گیرد.
زهره سربازی، یکی از تهیه کنندگان برنامه گفت: سعی رادیو ایران این است که در زمینه های فرهنگی کار تازه و ابتکاری انجام دهد.
وی ادامه داد: علاوه بر اهدای کتاب ویژه مناطق محروم، برای مشارکت شنوندگان،رادیو ایران از مخاطبان می خواهد تا هر کدام دو مورد از کتابهای مفیدی که به صورت رایاکتاب مطالعه کرده اند معرفی کنند تا به اطلاع عموم برسد .
وحید بیات دیگر تهیه کننده برنامه «کافه هنر» گفت: علاوه بر معرفی رایاکها وکتابهای دیجیتال می توانند پیشنهادهای خود را برای عرضه کتاب در حوزه ی دیجیتال ارائه دهند.

و ما این پیشنهادها را به مسیؤلان و مدیران فرهنگی کشور ارائه می کنیم.
گودرزی مدیر گروه فرهنگ و ادب رادیو ایران در پایان افزود:
خلاقیت و نوآوری در کار فرهنگی گمشده این روزهاست و واجب است با کارهای جدید به دنبال تاثیرگذاری فرهنگی و جبران کاستی ها در حوزه فرهنگ و کتاب باشیم.
وی ادامه داد: کوشیده ایم با هم افزایی فرصت‌های جدید بیافرینیم. ایرانصدا و نرم افزار طاقچه در پویش رایاک همراه ما هستند و به مسائل یکی از بخش‌های مطرح این روزها که کتاب صوتی است هم خواهیم پرداخت.
شماره تلفنهای 22040086 و 22050009رادیو ایران و شماره پیامک 30000900 در اختیار مخاطبان است تا پاسخ های خود را ارسال کنند
شایان ذکر است به ده نفر از برگزیدگان سه ماه اشتراک استفاده از کتابخانه رایانه ای طاقچه و ده رایاکتاب اهدا خواهد شد.
تنظیم کننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
کافه هنر