کافه هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

هر نوع محدود سازی در فضای تئاتر شهر تضییع حقوق شهروندی است

زهرا نژاد بهرام عضو شورای شهر تهران گفت: تئاتر شهر بنایی فاخر است و راهکارهای ارائه شده برای حفاظت از آن با رویکرد مدیریت شهری همخوانی ندارد.

1400/01/15
|
11:37

اختلاف اصلی در شیوه مدیریت است

به گزارش شبکه رادیویی ایران، ابراهیم گله‌دارزاده مدیر مجموعه «تئاتر شهر» در برنامه کافه هنر به وضعیت تئاتر شهر اشاره کرد و گفت: حفاظت از مجموعه تئاتر شهر و معضلات پیش روی آن موضوع و دغدغه مدیریت شهری و مجموعه تئاتر شهر است و اختلاف اصلی مان در نحوه و شیوه مقابله با آن است.

هر نوع محدود سازی تضییع حقوق شهروندی است

در ادامه این گفت و گوی رادیویی زهرا نژاد بهرام عضو شورای شهر تهران به روی خط آمد و در این باره گفت: این مجموعه ها به دلیل عدم نورپردازی مناسب و نبود نظارت اجتماعی کافی، مجموعه های رها شده هستند، و مدیریت شهری تهران در صدد است این فضاها را تا حدودی مرتفع سازد.

وی در ادامه با بیان اینکه مدیریت شهری تهران در سال گذشته از 2 هزار فضای بی دفاع شناسایی شده، نزدیک به 1800 فضا را برطرف کرده است، افزود: در حال حاضر مسئله اساسی ایمنی و حفاظت از بنای فاخزی چون تئاتر شهر است و راهکارهای ارائه شده تاکنون با رویکرد و جهت گیری مدیریت همخوانی نداشته است.

عضو شورای شهر تهران در بخش دیگر صحبت هایش در پاسخ به این پرسش که آیا مجموعه تئاتر شهر نیازمند حصارکشی است یا خیر؟ گفت: مدیریت شهری تهران به دلایل متعدد علاقمند به گسترش فضاهای باز شهری است و هر نوع محدود کردن فضاها را تضییع حقوق شهروندی می داند.

برنامه کافه هنر شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:00 به تهیه کنندگی سیده زهرا صالحی و زهره سربازی و اجرای شهاب شهرزاد از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
کافه هنر