کافه هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

درنگی بر زندگی فرهنگی دکتر بدرالزمان قریب در کافه هنر رادیو ایران

امروز سه شنبه برنامه کافه هنر به بهانه درگذشت بدرالزمان قریب که امروز 7 مرداد به دیار باقی شتافت بخشی از برنامه را به این شخصیت فرهنگی اختصاص داده است

1399/05/07
|
14:08

به گزارش شبکه رادیویی ایران، صبح امروز، هفتم مردادماه 1399، دکتر بدرالزمان قریب، عضو پیوستۀ فقید فرهنگستان زبان و ادب فارسی و زبان‌شناس و استاد دانشگاه، در سن 91سالگی درگذشت. به همین مناسبت دکتر غلامعلی حدّاد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در پیامی درگذشت این دانشمند فرهیخته را تسلیت گفت.
برنامه «کافه هنر» به همین مناسبات سه شنبه 7 مرداد مستندی کوتاه از زندگی این فرهیخته ادبی پخش می کند و همچنین متن پیام دکتر حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در برنامه خوانده می شود.
از دیگر بخش های این برنامه حضور محمد هادی کریمی کارگردان فیلم پسرکشی است. با توجه به شرایط کرونا، این روزها تماشای برخط فیلم ها از استقبال زیادی برخوردار است و به بهانه نمایش برخط فیلم پسرکشی از کارگردان این فیلم دعوت شده در برنامه کافه هنر شرکت کند.
کافه هنر این هفته به تهیه کنندگی زهره سربازی و اجرای شهاب شهرزاد از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:00 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
کافه هنر