کافه هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:50 به مدت 40

به دنبال آن هستیم تمامی تحقیقات و پژوهش ها به زبان مردمی نگارش شود

رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در گفت و گو با رادیو ایران گفت: در راستای طرح چهل کتابخانه چهل روستا رادیو ایران با کتابخانه ملی تفاهم نامه ای را نیز امضا کرده ایم و بواسطه آن تمامی نتایج تحقیقات خود را در دسترس مردم قرار داده ایم.

1397/09/13
|
15:59

به گزارش روابط عمومی شبکه رادیویی ایران؛ دکتر ضرغام رییس صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در گفت و گو با برنامه «کافه هنر» رادیو ایران به این صندوق و نحوه شکل گیری آن پرداخت و در این باره گفت: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران 15 سال پیش در سال 1382 با هدف حمایت از توسعه علم و فناوری در جمهوری اسلامی ایران تاسیس گردید.
وی در ادامه با بیان اینکه در دنیای کنونی تلاش می شود، زبان علم به زبان مردم نزدیک شود و برای تحقق این امر حتی کتاب هایی نیز نوشته شده است؛ افزود: در صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران، به دنبال آن هستیم که تمامی تحقیقات و پژوهش ها به زبان مردمی نگارش شود.
وی بخش دیگر صحبت های خود را نیز به طرح چهل کتابخانه چهل روستا اختصاص داد و در این باره گفت: صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران در راستای طرح «چهل کتابخانه چهل روستا» رادیو ایران، کتاب های خود را در دسترس کتابخانه ها قرار داده است. ضمن آنکه در کنار این اتفاق، با کتابخانه ملی تفاهم نامه ای را نیز امضا کرده و بواسطه آن تمامی نتایج تحقیقات خود را در دسترس مردم گذاشته است...
این گفت و گو را در ادامه می شنوید.

دسترسی سریع
کافه هنر