کافه هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:50 به مدت 40

رادیو ایران

كافه هنر

هنر سیاه بازی رو به افول است

چهره های فرهنگی کشور نسبت به مدیریت فرهنگی در برخورد با تخلفات گلایه دارند

1397/08/20
|
09:48

به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ «علی یداللهی» بازیگر و کارگردان تئاتر و «محمدرضا آزادفرد» کارگردان و نمایش نامه نویس در برنامه «کافه هنر» رادیو ایران در باب تخلفات فرهنگی صحبت کردند.
در این گفت و گوی رادیویی ، «علی یداللهی» گفت : وقتی قانونی وضعی می شود چرا در آن استثنائات وجود دارد و همین مسئله ایجاد مشکل می کند.
وی در ادامه افزود : در نوع تبلیغات یا استفاده از موسیقی ، برخی نمایش ها اجازه دارند و برخی ندارند و متاسفانه در این شرایط اجازه اجرای نمایش نامه های خارجی را می دهند که وزیر فرهنگ می گوید این نمایش ها تیر خلاص است اما باز هم اجازه اجرای این نمایش ها را می دهند.
در ادامه این گفت و گو در برنامه کافه هنر، «محمدرضا آزادفرد» گفت : چرا باید تئاتر کشور را سلبریتی ها اداره کنند در حالی که ما به داشته های ادبی خودمان قانع نیستیم و بدون شناخت به سمت تئاترهای خارجی می رویم.
آزادفرد همچنین گفت : وقتی کارگردان های کشور به سمت تولیدی از شاهنامه می روند، برای آنها ایجاد مشکل می کنند. مثلاً ما سیاه بازی و خیمه شب بازی داریم ولی به شدت تولید آثار سیاه بازی رو به افول است چون هنرمند را محدود می کنند.

و/م

دسترسی سریع
کافه هنر