باغ هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

پوشش مراسم آئین«جایزه البرز 1403» در رادیو ایران

برنامه «باغ هنر» دوشنبه 17 اردیبهشت، آئین «جایزه البرز 1403» را منعكس می كند و با برگزیدگان و مسئولان این جشنواره گفت و گو می كند.

1403/02/17
|
14:22
|

پوشش مراسم آئین«جایزه البرز 1403» در رادیو ایران

برنامه «باغ هنر» دوشنبه 17 اردیبهشت، آئین «جایزه البرز 1403» را منعكس می كند و با برگزیدگان و مسئولان این جشنواره گفت و گو می كند.

به گزارش شبكه رادیویی ایران، در تقارن با شصت و دومین سال تأسیس بنیاد فرهنگی البرز، جایزه البرز 1403 به 62 نفر از نخبگان كشور شامل 40 نفر در بخش دانشجویان (10 نفر در بخش دانشجویان پزشكی و 30 نفر در بخش دانشجویان غیرپزشكی)، 7 نفر در بخش طلاب حوزه‌های علمیه، 10 نفر در بخش فناوران و 6 نفر در بخش دانشمندان (2 نفر دانشمند جوان) اعطا می شود.

وحید بیات تهیه كننده این هفته «باغ هنر» بیان كرد:
بنیاد فرهنگی البرز در سال 1342 شمسی تأسیس شده است. هدف از تاسیس بنیاد فرهنگی البرز در واقع كمك به اشاعه فرهنگ كشور و تجلیل از مقام علمی دانشمندان و پژوهندگان برتر ایرانی و تشویق دانشجویان و دانش‌آموزان برگزیده و نوباوگان و نوجوانان با استعداد ایرانی است. این امر از طریق اعطای «جایزه بنیاد البرز» و به صورت مستمر و سالانه انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: بنیاد فرهنگی البرز به همت مرحوم حسینعلی البرز، مردی خیراندیش و نیك‌سیرت، تأسیس و وقف گردید. این بنیاد طی بیش از نیم قرن، چندین هزار نفر از نخبگان برتر علمی كشور را مورد حمایت و تشویق قرار داده است. جالب اینكه تعدادی از ایشان، هم‌اكنون نیز دارای مسؤولیت‌هایی در عرصه‌های مختلف علمی، پژوهشی و اجرایی هستند. فعالیت حمایتی و تشویقی بنیاد فرهنگی البرز طی سالهای اخیر در قالب همایش‌های ملی و استانی با حضور مقامات علمی و مسؤولین كشوری محقق شده است.

بیات در پایان افزود : رقم نقدی این جایزه در بخش دانشجویان و حوزویان هر نفر 100 میلیون تومان و در بخش فناوران هر نفر 150 میلیون تومان است كه همراه با لوح تكریم و تندیس جایزه البرز به آنها اعطا می‌شود. در بخش دانشمندان برتر نیز جایزه نقدی دانشمندان جوان هر نفر 300 میلیون تومان و دانشمندان برتر هر نفر 500 میلیون تومان است كه همراه با لوح تكریم و نشان البرز به ایشان تقدیم می گردد.

گفتنی است برنامه «باغ هنر» دوشنبه 17 اردیبهشت، از ساعت 16:00به تهیه كنندگی وحید بیات و اجرای میثم اسكندری این مراسم را منعكس می كند

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
باغ هنر