باغ هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

چالش شهرداری با افكار عمومی

آیا در بوستان قیطریه، مسجد ساخته خواهد شد؟

1403/01/19
|
14:59
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه «باغ هنر» شنبه 18 فروردین، به موضوع ساخت مسجد در منطقه‌ی تاریخی بوستان قیطریه پرداخت.

مدیریت شهری تهران، سال 1402 را با یك چالش بزرگ به اتمام رساند اما این چالش در سال جدید دست از سر شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران بر نداشت. ساخت مسجد در پارك قیطریه تهران، تعداد زیادی از شهروندان به خصوص دوستداران محیط زیست و میراث فرهنگی را نگران كرد.

طبق آنچه از نقشه مساجد موجود در شهر تهران در برخی رسانه‌ها منتشر شده است، در فاصله حداكثر یك كیلومتری پارك قیطریه، دست‌كم پنج مسجد شامل «مسجد نور» در فاصله 500 متری بوستان، «مسجد مفتخر» در فاصله 500 متری بوستان، «مسجد قائم» در فاصله 700 متری بوستان، «مسجد صاحب‌الامر» در فاصله یك كیلومتری بوستان و «مسجد جعفری» در فاصله یك كیلومتری بوستان واقع شده‌اند.

تا روز گذشته صد وسی و سه هزار و بیست و یك نفر كارزار توقف ساخت غیرقانونی مسجد در بوستان قیطریه را امضا كرده‌اند.

اما شهرداری تهران همچنان بر ساخت مسجد در بوستان قیطریه و تغییر كاربری بوستان به مسجد در بستری با قدمت سه هزارساله اصرار دارد. این در حالی‌ست كه وزارت میراث فرهنگی، توقف عملیات و برچیدن حصار را از منطقه‌ی تاریخی قیطریه اعلام كرده بود.

شهاب شهرزاد مجری برنامه «باغ هنر» از شهردار و اعضای شورای شهر درخواست كرد اگر پاسخی قانع كننده به انتقادات دارند از طریق برنامه «باغ هنر» مطرح كنند.

گفتنی است «باغ هنر» این هفته به تهیه‌كنندگی وحید بیات و اجرای شهاب شهرزاد از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:00 از رادیو ایران پخش می‌شود.

علاقه مندان می توانند جزییات بیشتر را بشنوند

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
باغ هنر