باغ هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

«صدای تو» در «باغ هنر» می پیچد

برنامه‌ رادیویی «باغ هنر» كه از شنبه تا چهارشنبه از رادیو ایران پخش می‌شود، سه‌شنبه‌ها به نقد موسیقی اختصاص دارد.

1402/08/23
|
14:32
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، عبدالله علایی تهیه كننده این هفته برنامه «باغ هنر» اعلام كرد: سه شنبه بیست و سوم آبان قطعه «صدای تو» اثری از «حجت اشرف زاده» با حضور كارشناسان در برنامه نقد و بررسی می شود.

وی ادامه داد: «حجت اشرف زاده» خواننده، نوازنده و آهنگساز زاده نیشابور یكی از شهرهای استان خراسان رضوی است كه در ادامه طرح «هفته های ایرانی» قطعه این خواننده نیشابوری در برنامه نقد و بررسی می شود.

تهیه كننده «باغ هنر» گفت: «اشرف زاده» با لحن‌ها و آواهای موسیقی ایرانی نزد پدر آشنا شد. ردیف آوازی را نزد رضا شاكری و صداسازی را نزد حمیدرضا نوربخش آموخت. «اشرف زاده» خواننده موسیقی ایرانی كه اكثریت او را با اثر «ماه و ماهی» می شناسند، با بهره مندی از آموخته های خود و شاگردی استادان به نام، در عرصه موسیقی سنتی ایران، به ارائه شیوه جدیدی از موسیقی آوازی پرداخته كه بخشی از آن در آلبوم «ماه و ماهی» ارائه شده است. سبك «حجت اشرف زاده» تلفیقی از پاپ و سنتی میباشد.

علایی در پایان افزود: سه شنبه بیست و سوم آبان با حضور مرتضی لطفی معلم آواز و آهنگساز، خلیل شفیعی شاعر و منتقد، حسن مهدی اعتباری كارشناس آواز و مهدی خیرخواهی تركیب و نهایی ساز، قطعه «صدای تو» اثر «حجت اشرف زاده» در برنامه نقد فنی و محتوایی می شود.

«باغ هنر» از شنبه تا چهارشنبه با اجرای شهاب شهرزاد ساعت 16:00 از رادیو ایران پخش می‌شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
باغ هنر