باغ هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

سكوت به احترام غزه

برنامه«باغ هنر» شنبه ششم آبان، ترجمه قطعه ای از «محمود درویش» شاعر نامدار فلسطینی را به نام «سكوت به احترام غزه» می خواند.

1402/08/06
|
13:07
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، عبدالله علایی تهیه كننده برنامه «باغ هنر» این هفته بیان كرد: دراین روزهای بمباران و موشكباران بی سابقه غزه توسط جنایتكاران صهیونیست اثر «سكوت به احترام غزه» را با ترجمه دكتر یدالله گودرزی خواهیم شنید.

وی به بخشی از این ترجمه اشاره كرد:«پهنه اش مین گذاری شده و پیوسته منفجر می شود، این نه مرگ است نه خودكشی این شیوه غزه است برای اعلامِ ارزشِ زندگیِ خودندسال است كه گوشتِ غزه از بارشِ گلوله ها تكه تكه درحالِ پرواز است،و این نه جادوست نه معجزه، این سلاح غزه است در دفاع از خویش و برای خسته كردنِ دشمن»

وی در خصوص دیگر بخش های برنامه به حضور علی كربلایی كارشناس فرهنگی، مصطفی محمودی كارشناس تئاتر و نسرین بختیاری كارشناس فرهنگی اشاره كرد كه تازه ترین رویدادهای فرهنگی را مرور خواهند كرد.

علایی افزود: همچنین در راستا با طرح «هفته های ایرانی» و سفر به «استان آذربایجان غربی» به معرفی برخی مشاهیر این استان ا زجمله سجاد آیدنلو كه شاهنامه شناس و استاد تمام دانشگاه، نویسنده معاصر در حدود شانزده كتاب و حدود 200 مقاله در حوزه شاهنامه شناسی منتشر كرده است و عبدالرحمان شرفكندی یكی دیگر، از مشاهیر ارومیه، شاعر، نویسنده، مترجم، فرهنگ‌نویس برجسته كشور خواهیم پرداخت.

گفتنی است «باغ هنر» این هفته به تهیه كنندگی عبدالله علایی و اجرای شهاب شهرزاد از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:00 از رادیو ایران پخش می شود

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
باغ هنر