باغ هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

نقد ترانه مردی كه زود رفت

سه شنبه چهارم مهر، قطعه «معراج» اثری از زنده یاد «مازیار» با حضور كارشناسان و صاحب نظران در برنامه «باغ هنر» نقد و بررسی می شود.

1402/07/04
|
14:37
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه‌ رادیویی «باغ هنر» كه از شنبه تا چهارشنبه از رادیو ایران پخش می‌شود، سه‌شنبه‌ها به نقد موسیقی اختصاص دارد.

وحید بیات تهیه كننده این هفته برنامه «باغ هنر» عنوان كرد: سه شنبه چهارم مهر، قطعه «معراج» اثری از زنده یاد«مازیار» در برنامه نقد و بررسی می شود.

وی ادامه داد: زنده یاد «مازیار» با نام اصلی عبدالرضا كیانی‌نژاد خواننده موسیقی پاپ ایرانی بود و از آثار او می‌توان به قطعه های «كبوتر، ماهیگیر و ایران ایران و ...» اشاره كرد.

تهیه كننده «باغ هنر» تصریح كرد: مازیار در نوجوانی استعداد شگرف خود در خوانندگی را نشان داد و در اردوهای دانش‌آموزی رامسر، به نوعی استعدادش در سطحی گسترده به نمایش گذاشته شد، كه وی برای ادامه فعالیت در سن شانزده سالگی به تهران رفت تا بتواند كار در فضاهای حرفه‌ای را تجربه كند.

«مازیار» در سحرگاه 16 فروردین سال 1376 در اوایل میان‌سالی زمانی كه دو ماه و نیم مانده بود تا 45 ساله شود، بر اثر سكته قلبی و مغزی در گذشت.

بیات در پایان یادآوری كرد: سه شنبه هفتم مهر با حضور مرتضی لطفی معلم آواز و آهنگساز، خلیل شفیعی شاعر و منتقد، و مهدی خیرخواهی تركیب و نهایی ساز، قطعه «معراج» اثر زنده یاد «مازیار» در برنامه نقد فنی و محتوایی می شود.

«باغ هنر» از شنبه تا چهارشنبه با اجرای شهاب شهرزاد ساعت 16:00 از رادیو ایران پخش می‌شود.

تنظیم كننده:سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
باغ هنر