باغ هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

نقد و بررسی «خشكسالی» در «باغ هنر»

سه شنبه بیست و هشتم شهریور، قطعه «خشكسالی» اثری از «سالارعقیلی» با حضور كارشناسان و صاحب نظران در برنامه «باغ هنر» نقد و بررسی می شود.

1402/06/28
|
10:15
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه‌ رادیویی «باغ هنر» كه از شنبه تا چهارشنبه از رادیو ایران پخش می‌شود، سه‌شنبه‌ها به نقد موسیقی اختصاص دارد.

وحید بیات تهیه كننده این هفته برنامه «باغ هنر» عنوان كرد: سه شنبه بیست و هشتم شهریور، قطعه «خشكسالی» اثری از «سالارعقیلی» با حضور كارشناسان و صاحب نظران در برنامه نقد و بررسی می شود.

وی ادامه داد: «سالارعقیلی» خواننده موسیقی سنتی ایرانی و دانش‌آموخته هنرستان موسیقی سوره و نیز دارای مدرك كارشناسی در رشته بازیگری تئاتر است. وی از 8 سالگی فراگیری موسیقی را با نوازندگی سازهای مختلف آغاز كرد و در جشنواره موسیقی فجر سال 1375، در سن 18 سالگی، برای نخستین‌ بار روی صحنه آمد.

تهیه كننده «باغ هنر» متذكر شد: «سالار عقیلی» هم‌اكنون علاوه بر اجرا و ضبط آثار موسیقی، به تدریس در آموزشگاه‌های موسیقی و نیز تدریس در هنرستان موسیقی مشغول است وی برنده جایزه مردمی بهترین خواننده برنامه سه‌ستاره در سال 1395 شد.

بیات در پایان یادآوری كرد: سه شنبه بیست و هشتم شهریور با حضور مرتضی لطفی معلم آواز و آهنگساز، خلیل شفیعی شاعر و منتقد، و مهدی خیرخواهی تركیب و نهایی ساز، قطعه «خشكسالی» اثر «سالار عقیلی» در برنامه نقد فنی و محتوایی می شود.

«باغ هنر» از شنبه تا چهارشنبه با اجرای شهاب شهرزاد ساعت 16:00 از رادیو ایران پخش می‌شود.


تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
باغ هنر