باغ هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

«فرصت بدرود» در «باغ هنر»

سه شنبه چهاردهم شهریور، قطعه «فرصت بدرود» اثری از «محمد اصفهانی» با حضور كارشناسان و صاحب نظران در برنامه «باغ هنر» نقد و بررسی می شود.

1402/06/14
|
09:22
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، برنامه‌ رادیویی «باغ هنر» كه از شنبه تا چهارشنبه از رادیو ایران پخش می‌شود، سه‌شنبه‌ها به نقد موسیقی اختصاص دارد.

عبدالله علایی تهیه كننده این هفته «باغ هنر» اعلام كرد: سه شنبه چهاردهم شهریور، قطعه «فرصت بدرود» اثری از «محمد اصفهانی» در برنامه نقد و بررسی می شود.

وی ادامه داد: «محمد اصفهانی» خواننده و آهنگساز پاپ و سنتی ایرانی و دارای گواهینامه درجه یك هنری در رشته خوانندگی موسیقی سنتی ایرانی است كه در سال 1373 به عنوان اولین تجربه كاری خود تیتراژ سریال آوای فاخته با ترانه‌سرایی ساعد باقری و كارگردانی بهمن زرین‌پور را به عنوان اولین تیتراژ اجرا كرد.

«محمد اصفهانی» تا به امروز بیش از 15 تیتراژ سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی را اجرای نموده كه از این مجموعه می‌توان به تیتراژ سریال‌های «یه تیكه زمین، ارمغان تاریكی، ولایت عشق، زیر هشت، تا ثریا، معصومیت ازدست‌رفته، آخرین دعوت، پهلوانان نمی‌میرند، وفا و فیلم سینمایی بوسیدن روی ماه و اخراجی‌ها» اشاره كرد.

علایی ادامه داد: در برنامه روز سه شنبه با حضور محمدرضا لطفی معلم آواز و اهنگساز، خلیل شفیعی شاعر و منتقد، وحید طاهری تركیب و نهایی ساز و مهدی اعتباری استاد آواز ایرانی قطعه «فرصت بدرود»» اثری از «محمد اصفهانی» در برنامه نقد فنی و محتوایی می شود.

«باغ هنر» از شنبه تا چهارشنبه با اجرای شهاب شهرزاد ساعت 16:00 از رادیو ایران پخش می‌شود.


تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
باغ هنر