باغ هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

نقد تیتراژ سریال «سوران» در رادیو ایران

برنامه‌ رادیویی «باغ هنر» كه از شنبه تا چهارشنبه از رادیو ایران پخش می‌شود، سه‌شنبه‌ها به نقد موسیقی اختصاص دارد.

1402/04/06
|
10:47
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، عبدالله علایی تهیه كننده این هفته برنامه «باغ هنر» اعلام كرد: سه شنبه ششم تیر، قطعه «دم زندگی گرم» تیتراژ پایانی سریال «سوران»، با صدای «محمد معتمدی» نقد و بررسی می شود.

وی ادامه داد: «محمد معتمدی» خوانندهٔ موسیقی سنتی است كه فراگیری آواز و همچنین ساز نِی را به صورت خودآموز از سنین نوجوانی آغاز كرد و از سال 1376 شروع به فراگیری شیوه آواز طاهرزاده نزد حمیدرضا نوربخش كرد. وی همچنین به سبب گرایش و علاقه‌‌ای كه به مكتب آواز اصفهان داشت، همزمان به تمرین و الگوبرداری از آواز هنرمندانی چون تاج اصفهانی و ادیب خوانساری پرداخت و در این مسیر از راهنمایی كسانی چون حسین عمومی و علی‌اصغر شاه‌زیدی بهره برد.

تهیه كننده برنامه «باغ هنر» خاطر نشان كرد: «محمد معتمدی» سال 2013 میلادی از سوی رادیو بین‌المللی فرانسه به‌عنوان خواننده منتخب در رشته موسیقی ملل معرفی شد و جایزه فرانس‌موزیك 2013 را دریافت‌ كرد، همچنین او به عنوان خواننده سرود تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2022 قطر معرفی شد.

علایی در پایان گفت: شایان ذكر است این خواننده سنتی كشورمان جوایز و افتخارات بسیاری دارد و سه شنبه 6 تیر، قطعه «دم زندگی گرم» اثر «محمد معتمدی» با حضور وحید طاهر خانی تركیب و نهایی سازی صدا، خلیل شفیعی منتقد و ترانه سرا، حسن اعتباری كارشناس آواز و رضا فانید معلم آواز در برنامه نقد فنی و محتوایی می شود.

گفتنی است «باغ هنر» با اجرای شهاب شهرزاد از شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:00 از رادیو ایران پخش می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
باغ هنر