باغ هنر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16 به مدت 40

«باغ هنر» و چهل و یكمین سال فتح خرمشهر

به مناسبت فرا رسیدن سالروز حماسه فتح خرمشهر و به منظور بزرگداشت این روز برنامه «باغ هنر» چهارشنبه سوم خرداد از اهواز تقدیم می شود.

1402/03/03
|
11:28
|

به گزارش شبكه رادیویی ایران، وحید بیات تهیه كننده برنامه «باغ هنر» بیان كرد: همزمان با سوم خرداد ماه سالروز حماسه جاودان آزادسازی خرمشهر و به منظور پاسداشت این حماسه ملی، و به یاد صدای گرم و تاثیرگذاری كه در حافظه تاریخی ملت ایران ثبت شده است؛ صدای خبر تاریخی كه در روز سوم خرداد 1361 از رادیوی جمهوری اسلامی ایران در ساعت 15 شنیده شد: «شنوندگان عزیز توجه فرمایید! شنوندگان عزیز توجه فرمایید! خرمشهر! شهر خون، آزاد شد» برنامه «باغ هنر» با همكاری مركز صدای خوزستان، از اهواز پخش می شود.

وی با اعلام این افزود: در برنامه سوم خرداد، به نقد و بررسی آثار هنری مرتبط با این روز خواهیم پرداخت، هنرمندان این استان مانند محمد منسوجیان خواننده خوزستانی، امجد جلالی چهره برترهنراسلامی، مریم دباغزاده هنرمند برگزیده جشنواره، در برنامه حضور دارند و همچنین ابیاتی از یدالله گودرزی كه درسال 69 سوم خرداد در خرمشهر سروده، خوانده می شود:

ای عطر نجیب نان و گندم
در موسم سبز فصل پنجم
ای شهرِ همیشه سبز و خرّم
از خاطره ها نمی شوی گم
این خسته ی كوله بار بسته!
با یاد تو می كند تكلم

بیات در پایان افزود:در برنامه امروز، آثار سینمایی كه در آزاد سازی خرمشهر ساخته شده معرفی می شوند.

گفتنی است «باغ هنر» سه شنبه دوم خرداد به تهیه كنندگی وحید بیات و اجرای شهاب شهرزاد ساعت 16:00 از شهر اهواز تقدیم می شود.

تنظیم كننده: سمانه حیدرزاده

دسترسی سریع
باغ هنر