ایرانشهر شنبه تا چهارشنبه از ساعت 19:10 به مدت 105

کمال همنشین به شیراز رسید

رادیو ایران با شعار «ایران را بشنویم» می کوشد انعکاس دهنده صدای مردم ایران باشد.

1398/03/28
|
11:23

به گزارش روابط عمومی رادیو ایران، برنامه عصرگاهی ایرانشهر با هدف تحقق شعار شبکه رادیویی ایران، 28 و 29 خرداد با همکاری مرکز فارس از شهر شیراز پخش می شود.
رضا بحیرایی، مدیر گروه ایران و جامعه رادیو ایران درباره اهداف برنامه ایرانشهر گفت: برنامه‌های عصرگاهی جزو برنامه‌های اصلی شبکه‌های رادیویی محسوب می‌شود و باید برای آنها وقت و انرژی گذاشت، چرا که تعداد شنوندگان این نوع برنامه‌ها زیاد هستند و عموما هنگام برگشت به خانه مردم به برنامه‌های رادیو گوش می‌دهند و با توجه به شعار شبکه برنامه های عصرگاهی باید انعکاس صدای مردم ایران باشد.
حسین معصومی یکی از تهیه کننده های برنامه ایرانشهر که به شیراز سفر کرده است گفت: حال و هوای برنامه، هم جدی است و هم طنز.
در این برنامه شخصیتی با نام «کمال همنشین» داریم که در کنار گوینده برنامه سعی می‌کند با طنازی‌هایش فضای برنامه را صمیمانه و خودمانی کند. این شخصیت، توصیه‌هایی به شنوندگان در راستای پیشبرد موضوع برنامه می‌کند. در ضمن او خانواده‌ای دارد که هر کدام صفاتی دارند و با برنامه در تماس هستند. این شخصیت ها به چاشنی طنز برنامه کمک می‌کنند.
منصور اسکندری که که در نقش کمال همنشین ایفای نقش می کند گفت: دوستان پیشنهاد کردند یک شخصیت طنز در برنامه داشته باشند که به موضوعات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ... اشراف داشته باشد. یعنی در هر حوزه‌ای صاحب نظر باشد و در قالب طنز و شوخی به مسائل مبتلا به جامعه بپردازد.
به همین دلیل شخصیت کمال همنشین شکل گرفت و از آنجا که او با افراد مختلف نشست و برخاست داشته، از هر کس، چیزی یاد گرفته و حالا در قالب طنز و شوخی مسائل روز جامعه را به چالش می‌کشد.
وی افزود: این شخصیت مختص به یک زمان یا مکان خاصی نیست. یعنی به جغرافیا یا زبان خاصی ارتباط ندارد و بهلول‌وار به مسائل می‌پردازد.
گفتنی برنامه عصرگاهی ایرانشهر 28 و 29 خرداد بعد از خبر ساعت 19:00 به تهیه کنندگی حسین معصومی و بازی منصور اسکندری و با همکاری صدای مرکز فارس از شهر شیراز پخش خواهد شد.

دسترسی سریع
ایرانشهر