حوض نقره جمعه ها/ در دهه فجر از 12 تا 22 بهمن از ساعت 18 روزهای عادی/ دهه فجر 19:30 به مدت 60

رادیو ایران

حوض نقره

فرم و محتوا در فیلم «زغال» توازن چشمگیری دارد

مازیار فکری ارشاد در گفت و گو با رادیو ایران گفت: در سال های اخیر افزایش مخاطبان فیلم های سخیف و به تبع آن کاهش مخاطبان فیلم های فاخر و داستان گو، به سینمای ایران لطمه زیادی وارد ساخته است.

1398/08/21
|
12:48

فیلم سینمایی «زغال» اولین تجربه سینمایی «اسماعیل منصف»، از 15 مهر ماه در گروه سینمایی هنر و تجربه اکران شده است.
این اثر سینمایی که به زبان ترکی و با بازیگران ترک زبان ایرانی تولید شده و محصول مشترک ایران و فرانسه است، به باور بسیاری از منتقدان، مخاطب را به حیات سینمای ایران امیدوارتر کرده است.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه «حوض نقره» این هفته در بخش نقد فیلم به سراغ فیلم سینمایی «زغال» ساخته «اسماعیل منصف» رفته و این اثر را در گفت و گو با «مازیار فکری ارشاد» منتقد مورد نقد و بررسی قرار داده است.
مازیار فکری ارشاد منتقد در گفت و گو با رادیو ایران گفت: «زغال» ساخته «اسماعیل منصف» در سینمای ایران به لحاظ داستان گویی و قهرمان پردازی اثری خوب و قابل قبولی است.
وی با بیان اینکه سینمای ایران در سال های اخیر به لحاظ قهرمان سازی و قهرمان پردازی موفق عمل نکرده است، افزود: بر خلاف فیلم های اخیر سینمای ایران، فیلم سینمایی «زغال» شخصیت اصلی داستان (عمو غیرت) را در جایگاه یک ضد قهرمان مطرح می کند و به مخاطب این اجازه را می دهد که با شخصیت فیلم همراه شود.
فکری ارشاد در ادامه به بخشی از داستان فیلم نیز اشاره کرد و گفت: عمو غیرت داستان مرد غیوری است که تمام تلاش خود را برای موفقیت خانواده اش انجام می دهد.
این منتقد سینما ادامه داد: او (شخصیت داستان) که با ساختن زغال امرار معاش می کند برای مقابله با بحران های بزرگ زندگی اش به کار خلاف روی می آورد اما وقتی می بیند توطئه ای همراهش است از این کار سر باز می زند و حرفه پیشین خود را دوباره از سر می گیرد.
برنامه حوض نقره جمعه هر هفته ساعت 18:00 به تهیه کنندگی عبدالله علایی از رادیو ایران پخش می شود

دسترسی سریع
حوض نقره