حوض نقره جمعه ها از ساعت 17:55 به مدت 55

رادیو ایران

حوض نقره

برخی ها همچنان در حال کارشکنی هستند

امیر حسین شریفی تهیه کننده سینما گفت: صنف تهیه کنندگان با تدوین آیین نامه جدید نمی خواهد عرصه را بر تهیه کنندگان تازه کار تنگ کند

1398/01/31
|
13:31

امیر حسین شریفی تهیه کننده سینما در گفت و گو با برنامه "حوض نقره" با بیان اینکه در سال های اخیر ورود افراد غیر حرفه ای در مقام تهیه کنندگی لطمه زیادی را به بدنه سینمای ایران وارد کرده است، گفت: ورود پول‌های مشکوک به میدان تولید، سرمایه‌گذاری‌های غیرمعمول در سینما و عواملی از این دست منجر به آن شده تا صنف تهیه کنندگان با تدوین شرایط و ضوابط پذیرش تهیه‌کنندگان در سینمای ایران را مشخص کنند.
وی در ادامه افزود: علی رغم آنکه در حال حاضر یک تیم 12 نفره از تهیه‌کنندگان سینمای ایران که عضو صنوف مختلف تهیه‌کنندگان هستند، مسئولیت این کار را برعهده گرفته‌اند و مشغول انجام مقدمات آن هستند اما عده ای علاقه ای به یکدست بودن ندارند و همچنان کارشکنی می کنند.
این تهیه کننده سینما در ادامه در پاسخ به این پرسش که تدوین آیین نامه جدید تهیه کنندگان، عرصه را برای تهیه کنندگان جدید تنگ می کند یا خیر؟ گفت: صنف تهیه کنندگان با تدوین آیین نامه جدید نمی خواهد عرصه را بر تهیه کنندگان تازه کار تنگ سازد. این صنف با آغوش باز پذیرایی افرادی است که به لحاظ تجربه، شخصیت و مدارک تحصیلی صلاحیت تهیه کنندگی را دارا هستند.
برنامه حوض نقره جمعه ها ساعت 17 از رادیو ایران پخش می شود.
این گفت و گو را در ادامه باهم می شنویم.

دسترسی سریع
حوض نقره