جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:30 به مدت 25

رادیو ایران

جهان سياست

ویروس کرونا بعد امنیتی دارد

مشاور رییس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: تدبیر مقام معظم رهبری بر لزوم تشکیل «قرارگاه بهداشتی و درمانی» می تواند نقش بهینه ای در استفاده از امکانات موجود داشته باشد.

1398/12/25
|
13:33

حضرت آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا با صدور فرمانی به سردار سرلشکر باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح با تقدیر از خدمات نیروهای مسلّح به مردم در زمینه مقابله با ویروس کرونا، بر لزوم سازماندهی این خدمات در قالب یک «قرارگاه بهداشتی و درمانی» برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری تأکید و خاطرنشان کردند: این اقدام با توجه به قرائنی که احتمال «حمله‌ی بیولوژیکی» بودن این رویداد را مطرح کرده می‌تواند جنبه‌ی رزمایش دفاع بیولوژیک نیز داشته و بر اقتدار و توان ملّی بیفزاید.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری مشاور رییس ستاد کل نیروهای مسلح در برنامه «جهان سیاست» در این باره گفت: ویروس کرونا که این روزها سلامت مردم را به خطر انداخته است، بعد امنیتی نیز دارد از این رو برای مقابله با این بیماری نیاز است در سطح ملی برای آن برنامه ریزی شود.
وی در ادامه با قدردانی از تلاش پزشکان و کادر درمانی ایران در مقابله با این بیماری فراگیر گفت: مقابله با این بیماری با توجه به فراگیر بودنش توان و قدرت بیشتری می خواهد و مهار آن باید به شکل قرارگاهی انجام شود.
اطلاعات بیشتر را بشنوید.
برنامه جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 15:30 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
جهان سیاست