جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:30 به مدت 25

رادیو ایران

جهان سياست

برنامه های مالیاتی باید با جدیت بیشتری در بودجه 99 اجرا شود

«محسن صیقلی» اقتصاددان گفت: معافیت های مالیاتی پی در پی گروه های مختلف و فرار مالیاتی اصناف به دلایل گوناگون، کشور را با مشکل مواجه خواهد کرد

1398/09/18
|
11:12

حسن روحانی رییس جمهور روز یکشنبه 17 آذر، لایحه بودجه سال 1399 کل کشور را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد.
رییس جمهور در جمع نمایندگان با بیان اینکه بودجه سال آتی، بودجه استقامت و مقابله با تحریم خواهد بود ، گفت: دشمنان در طرح شکست اقتصاد ایران اسلامی ناکام مانده اند و دولت طبق خواست مردم و مجلس در اقتصاد کلان گامهای قابل ملاحظه ای برداشته و کشور در مسیر توسعه و رونق است.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه «جهان سیاست» برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص لایحه بودجه سال 99 کل کشور و اقتصاد منهای نفت با «محسن صیقلی» اقتصاددان گفت و گو کرده است.
«محسن صیقلی» اقتصاددان با بیان اینکه مالیات بخش بزرگی از درآمدهای دولت را شامل می شود؛ گفت: نیاز است ابزارهایی در بودجه سال 99 دیده شود که مالیات از بخش های حقیقی دریافت گردد.
وی در ادامه با بیان اینکه همه بخش ها و اصناف باید موظف به پرداخت مالیات شوند، افزود: اگرچه عدالت مالیاتی همین را ایجاب می کند، اما در عمل دولت هیچ برنامه ای را برای اخذ مالیات در نظر نگرفته است.
این اقتصاددان در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد: معافیت های مالیاتی پی در پی گروه های مختلف و فرار مالیاتی اصناف به دلایل گوناگون، کشور را با مشکل مواجه خواهد کرد.
اطلاعات بیشتر را بشنوید.
برنامه جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 15:30 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
جهان سیاست