جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:30 به مدت 25

رادیو ایران

جهان سياست

باید بازار را مدیریت کرد

«احسان خاندوزی» کارشناس مسائل اقتصادی، در گفت و گو با برنامه «جهان سیاست» گفت:کشور باید با آگاه سازی مردم تورم انتظاری را در حد معقول خود نگه دارد.

1398/08/28
|
13:19

به گزارش شبکه رادیویی ایران، «احسان خاندوزی» کارشناس مسائل اقتصادی، درباره سبد اهدایی دولت به خانوارها گفت: از آنجا که هنوز درآمدهای ناشی از بنزین 3 هزار تومانی وصول نشده و پرداخت ها از تنخواه بانک مرکزی انجام می گیرد این اتفاق باعث تورم می شود، البته با وصول در آمدهای حاصل از بنزین و جبران بدهی ها، تورم از میان برداشته می شود.
وی در ادامه با بیان اینکه افزایش حامل های انرژی درصدی بر قیمت ها تاثیر گذار است، افزود: باید تلاش کرد به غیر از تورم انتظاری؛ قیمت ها بیش از اندازه افزایش پیدا نکند.
کارشناس مسائل اقتصادی در بخش دیگر صحبت هایش با اشاره اینکه از منظر و نگاه ایرانیان، قیمت بنزین در کنار ارز لنگر انتظارات تورمی بوده است، افزود: کشور باید با آگاه سازی مردم، تورم انتظاری را در حد معقول نگه دارد.
احسان خاندوزی در ادامه با بیان اینکه به طور کلی مقاومت در برابر هر گونه افزایش قیمت نیز ، ظلم بزرگی به اقشار دیگر جامعه است، افزود: افزایش قیمت ها امکانپذیر است، به شرط آنکه معقول و منطقی باشد و منجر به انتظارات تورمی جهشی در اقتصاد کشور نشود.
اطلاعات بیشتر را بشنوید.
برنامه جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 15:30 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
جهان سیاست