جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:30 به مدت 25

رادیو ایران

جهان سياست

سردار جلالی در نشست خبری در پاسخ به گزارشگر گروه سیاسی رادیو ایران یک دفاع ترکیبی در جنگ اقتصادی را ایجاد کردیم

رییس سازمان پدافند غیر عامل از تشکیل یک دفاع ترکیبی اقتصادی و کاهش اثر تحریم‌ها در نتیجه آن خبر داد.

1398/07/29
|
14:21

به گزارش شبکه رادیویی ایران، سردار‌سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی رییس سازمان پدافند غیر عامل کشور در پاسخ به گزارشگر گروه سیاسی رادیو ایران با اعلام ایجاد یک دفاع ترکیبی در جنگ اقتصادی عنوان کرد: از آنجایی که جنگ اقتصادی یک‌ جنگ هیبریدی است که با حوزه‌های‌های دیگر همچون حوزه سایبری و سیاسی و غیره مرتبط است؛ از این رو ما به سمت ایجاد یک دفاع ترکیبی حرکت کردیم.
وی با اشاره به نتایج این نمونه عملیاتی غیر عامل در حوزه اقتصاد افزود: اولین‌ میوه این دفاع که ما به عنوان یک اولویت به دنبال آن بودیم، ثبات قیمت ارز بود که به لطف خدا با زحمات دوستان در بانک مرکزی قیمت ارز ثابت شد.
سردار جلالی گام بعدی در جنگ اقتصادی را استفاده از فرصت‌های آن عنوان کرده و ادامه داد: برنامه بعدی ما استفاده از فرصت‌های این جنگ به ویژه در حوزه تحریم‌هاست.
رییس سازمان پدافند غیرعامل در اینباره تصریح کرد: یکی از فرصت‌های تحریم‌ها که افزایش قیمت ارز را به دنبال داشت؛ استفاده از آن برای رونق تولید با استفاده از ظرفیت صادراتی آن‌ است.
سردار جلالی در پایان با اشاره به شعار سال خاطرنشان کرد: بر همین اساس ما شاهد افزایش رونق تولید در کشور هستیم. چنانچه که بانک جهانی در گزارش خود به صراحت اعلام کرده ایران در سال 2020 از مرحله رکود خارج و وارد مرحله رشد اقتصادی خواهد شد.
گفتنی است این گفتگو در برنامه جهان سیاست روز چهارشنبه یکم ابان ساعت 15:30 از رادیو ایران پخش می شود

دسترسی سریع
جهان سیاست