جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:30 به مدت 25

رادیو ایران

جهان سياست

عمران خان نخست وزیر پاکستان چه هدفی از سفر به تهران دارد؟

دیپلمات پیشین ایران در پاکستان گفت: تبادلات میان ایران و پاکستان اگرچه خوب است اما کافی نیست و امیدواریم این میزان در آینده افزایش یابد.

1398/07/22
|
11:04

«عمران خان » نخست‌وزیر پاکستان روز یکشنبه بیست و یکم مهر در راس یک هیات سیاسی وارد تهران شد.
پیش از انجام این سفر، برخی رسانه‌ها اعلام کردندکه قرار است نخست وزیر پاکستان در جریان این سفر، ابتکارات خود در خصوص کاهش تنش‌های بین ایران و عربستان را مطرح کند.
به گزارش شبکه رادیویی ایران، برنامه «جهان سیاست» برای تحلیل بیشتر با «محسن روحی صفت» ، معاون پیشین دفتر مطالعات سیاسی وزارت خارجه و دیپلمات پیشین ایران در پاکستان گفت و گو کرده است.
«محسن روحی صفت» ، معاون پیشین دفتر مطالعات سیاسی وزارت خارجه و دیپلمات پیشین ایران در پاکستان در گفت و گو با برنامه «جهان سیاست» در این باره گفت: در بحث برقراری روابط با عربستان، ایران از پیش آمادگی خود را برای این ارتباط اعلام کرده بود این عربستان است که حاضر به برقراری ارتباط نشده است.
وی در ادامه افزود: با توجه به شرایط فعلی منطقه و شکست های پی درپی عربستان طی این مدت، ممکن است عربستان علاقه مند همکاری با ایران باشد؛ در صورت صحت داشتن این موضوع، پاکستان به میدان می آید و در نقش یک میانجی زمینه ارتباط را برقرار می کند.
معاون پیشین دفتر مطالعات سیاسی وزارت خارجه بخش دیگر صحبت هایش را به اهمیت روابط ایران و پاکستان اختصاص داد و گفت: در طول این سال ها روابط اقتصادی میان ایران و پاکستان رشد زیادی داشته و صادرات و وارداتی خوبی میان این دو کشور رد و بدل شده است.
وی خاطر نشان کرد: تبادلات میان ایران و پاکستان اگرچه خوب است اما کافی نیست و امیدواریم این میزان در آینده افزایش یابد.
برنامه «جهان سیاست» شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 15:30 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
جهان سیاست