جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:30 به مدت 25

رادیو ایران

جهان سياست

سفر رییس جمهور به ارمنستان و فرصت طلایی منطقه ای

دکتر روح اله مدبر کارشناس مسائل بین الملل گفت: نخست وزیر ارمنستان که از سال 2018 بر سر کار آمده است، همواره در صحبت های خود بر لزوم توسعه روابط با ایران تاکید داشته است.

1398/07/09
|
13:53

به گزارش شبکه رادیویی ایران، دکتر روح اله مدبر کارشناس مسائل بین الملل در گفت و گو با برنامه «جهان سیاست» با مثبت ارزیابی کردن سفر رییس جمهور به ارمنستان به فرصت پیش آمده برای ایران اشاره کرد و گفت: ایران در این مقطع با در اختیار داشتن منطقه آزاد تجاری کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا در محدوده دریای کاسپین، می تواند به مدت سه سال تبادلات تجاری - اقتصادی خود را با کشورهای عضو این اتحادیه انجام دهد.
وی در ادامه درباره روابط ایران و ارمنستان و صحبت نخست وزیر ارمنستان درباره کشورمان پرداخت و افزود: نخست وزیر این کشور که از سال 2018 بر سر کار آمده است، همواره در صحبت های خود بر لزوم توسعه روابط با ایران تاکید داشته است.
کارشناس مسائل بین الملل بخش دیگر صحبت هایش را به تبادلات اقتصادی ایران و ارمنستان اختصاص داد و گفت: در سال جاری تجارت خارجی ایران با ارمنستان حدود 370 میلیون دلار بوده است که این میزان حجم به توجه به ظرفیت های موجود می تواند افزایش یابد.

برنامه جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 15:30 به تهیه کنندگی مریم هدیه لو و احمد یوسفی و اجرای سید حسین حسینی و اعظم لک از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
جهان سیاست