جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:30 به مدت 25

رادیو ایران

جهان سياست

نقش مهم جوانان در آینده کشور و تاکید رهبر انقلاب

دکتر فرزاد جهان بین عضو هئیت علمی دانشگاه شاهد در برنامه جهان سیاست رادیو ایران درباره نقش محوری جوانان گفت : جوان با توجه به مصالح کشور میتواند آتش به اختیار باشد

1397/12/12
|
13:49

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره بزرگداشت 6500 شهید استان کرمان که در تاریخ 6 اسفند 97 برگزار شده بود، صبح روز پنجشنبه هفته گذشته در مصلای امام علی علیه٬السلام در کرمان منتشر شد.
حضرت آیت الله خامنه‌ای در این دیدار، بزرگداشت نام و یاد شهیدان را تکریم جهاد و مجاهدان در راه خدا، و تشویق به ادامه دادن راه پر افتخار آنان دانستند و گفتند: در دوران دفاع مقدس، یاد کردن توأم با احترام و افتخار از شهیدان و رزمندگان موجب شد میل به حضور در میدان دفاع از کشور گسترش یابد و امروز نیز هدف دشمنان از ضدیت با احیاء یاد شهیدان، مسدود کردن جاده پرافتخار شهادت و جلوگیری از تشویق آحاد جامعه به حرکت مجاهدانه است.
رهبر انقلاب اسلامی، افزودند: تعظیم نام و یاد شهیدان حرکت مجاهدانه را در کشور تقویت می‌کند.
ایشان راز اقتدار یک ملت را وجود جوانان دلیر، نترس و آماده سینه سپر کردن و ایستادگی در عرصه‌های گوناگون دانستند و گفتند: ملتی که از این سرمایه برخوردار باشد، پیروز و مقتدر است و هرگز ذلیل نخواهد شد، و احیاء نام شهیدان، سازنده چنین سرمایه و جوانانی است.
حضرت آیت الله خامنه‌ای پیام جاودانه شهیدان را برحذر داشتن جامعه از ترس و اندوه خواندند و خاطرنشان کردند: تلاش و هدف دشمنان ایران از جنگ نرم، «اندوهگین و ناامید کردن ملت ایران و ترساندن آن از ورود در میدان» است اما در مقابل، پیام و بشارت شهیدان برای ما این است که اگر بر خلاف خواست دشمنان وارد میدان مبارزه شوید، خدای متعال همچون دوران دفاع مقدس، ترس و اندوه را دور خواهد کرد.
رهبر انقلاب اسلامی همچنین با تجلیل از علما، جوانان و عموم مردم مؤمن و شریف و نجیب کرمان و یادآوری خدمات آنان به اسلام و انقلاب، افزودند: همه به‌ویژه جوانان باید هرچه بیشتر کار و تلاش کنند تا بتوانند سهم خود را در پیشرفت کشور همچون گذشته ادا کنند.
به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ دکتر فرزاد جهان بین عضو هئیت علمی دانشگاه شاهد در برنامه جهان سیاست رادیو ایران درباره نقش محوری جوانان گفت : جوان، هم ذهن پویاتری دارد و هم محافظه کاری را از خود دور می کند و انگیزه و شور و توان جوانی باعث می شود که بتوانند تحول آفرین باشند.
وی در ادامه درباره بیانیه گام دوم انقلاب و نقش جوانان افزود : رهبر معظم انقلاب برای پست های کلیدی از جوانان بهره برده اند و انتظار است بخش های مختلف حاکمیت به این سمت بروند اما مهم این است که تحول از پایین و بالاست مثل حرکت ایجاد جهاد سازندگی که در دستور کار قرار گرفت.
جهان بین همچنین تاکید کرد : آن چیزی که باعث می شود کار پیش برود این است که جوان با توجه به مصالح کشور آتش به اختیار باشد و حرف جدید بزند و رهبر انقلاب پشت این حرف جدید خواهند ایستاد.
برنامه جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه ساعت 16:30 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
جهان سیاست