جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:30 به مدت 25

رادیو ایران

جهان سياست

جمهوری اسلامی ایران، پیروز نبرد 40 ساله با آمریکا

تبیین بیانات رهبر انقلاب در دیدار با دانش آموزان و دانشجویان در برنامه جهان سیاست

1397/08/13
|
09:07

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح روز شنبه در آستانه‌ی 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار، در دیدار هزاران نفر از دانش‌آموزان و دانشجویان با تجلیل از حضور پرمعنا و عظیم مردم در «رزمایش بی‌نظیر، توصیف‌ناپذیر و شگفتی‌ساز اربعین»، سه حادثه‌ی 13 آبانِ 43، 57 و 58 را نشانه‌هایی از چالش عمیق و مستمر ملت ایران و آمریکا خواندند و با اشاره به شکست شیطان بزرگ در تحقق هدف اصلی توطئه‌های 40 سال اخیر آن یعنی بازگشت به سیطره‌ی دوران رژیم ستم‌شاهی در ایران، تأکید کردند: «افول آمریکا» به واقعیتِ مورد اجماع صاحب‌نظران معتبر جهان تبدیل شده اما در سوی دیگر این چالش، ملت ایران با انگیزه، روحیه و کار و تلاش جوانان عزیزش، آینده‌ای درخشان و به‌مراتب بهتر را در پیش دارد.
برنامه «جهان سیاست» رادیو ایران در تبیین بیانات رهبر انقلاب اسلامی با «احد فتوحی» معاون آموزش سازمان بسیج دانش آموزی گفت و گو کرد.
به گزارش شبکه رادیویی ایران؛ فتوحی در این گفت و گوی رادیویی درباره محور بیانات رهبر انقلاب گفت : محور اول درباره عدم اعتماد به آمریکا و استکبار جهانی بود و ایشان توصیه کردند جوانان اعتماد به آمریکا نداشته باشند و روحیه مقابله با استکبار جهانی را حفظ کنند.
وی در ادامه تصریح کرد : محور بعدی در خصوص ترویج و تبلیغ نظریه مقاومت در سطح جامعه بود و ایشان برای نمونه به مقاومت جوانان لبنان اشاره داشتند.
معاون آموزش سازمان بسیج دانش آموزی خاطرنشان کرد : محور بعدی امیدواری به آینده و لزوم حرکت سازنده در زمینه های تحصیلی و جلوگیری از سستی بود.

دسترسی سریع
جهان سیاست