جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:30 به مدت 30 دقیقه

رادیو ایران

جهان سياست

امروز جنگ اصلی دشمنان با ما جنگ اقتصادی است

مشاور فرماندهی معظم کل قوا در امور صنایع دفاعی از نیروهای مسلح در گفتگو با برنامه جهان سیاست رادیو ایران ضمن عرض تسلیت ایام سوگواری سالار شهیدان و اتفاق اخیر در خوزستان تصریح کرد : امروز جنگ اصلی دشمنان با ما جنگ اقتصادی است.

1397/07/01
|
08:40

به گزارش شبکه رادیویی ایران، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان در برنامه جهان سیاست رادیو ایران افزود : گروههای تروریستی با اقداماتی شبیه آنچه که در اهواز رخ داد تصور می کنند می توانند در میان صفوف ملت رخنه ایجاد کرده و یا جای پایی برای خود باز کنند که کور خوانده اند.
وی درباره اقدامات آمریکایی ها علیه ملت ایران در چند ماه اخیر خاطرنشان کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون همواره دشمنان با ملت ایران در جنگ بودند که البته این جنگ در اشکال گوناگون نمود داشته است. نمونه آن در حوزه نظامی جنگ تحمیلی است که بزرگترین جنگ نظامی در یک قرن اخیر است. اما با وجود حمایت های همه جانبه از صدام که این جنگ را به یک تهاجم تمام عیار تبدیل کرد به دلیل پایه های اعتقادی و عزم مردم ایران این دشمنان ملت بودند که شکست خوردند.
سردار دهقان ادامه داد: در عمر چهل ساله انقلاب هیچ گاه جنگ اقتصادی ؛ روانی و رسانه ای علیه ملت ایران تعطیل نشده است بلکه به اقتضای زمان ، شدت و ضعف داشته ، امروز جنگ اصلی دشمنان با ما جنگ اقتصادی است که در کنار جنگ روانی ، ایجاد شکاف میان توده مردم با نظام و مسئولان و همچنین اختلاف میان مسئولان با یکدیگر را به عنوان هدف خود دنبال می کند. افزایش تحریم ها هم با همین نیت انجام می گیرد تا بتواند مقاومت ما را در هم بشکند.
مشاور فرمانده کل قوا با احمق خواندن دشمنان افزود: دشمنان ما بحمدالله نادان هستند چرا که ملت ایران دارای بینش عمیق است ؛ دشمن را خوب می شناسد و اهدافش را می داند و متناسب با کنش دشمن ؛ واکنش مناسب از خود نشان خواهد داد.
سرتیپ دهقان در جمع بندی این بخش از صحبت های خود مثلث آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان را دشمنانی دانست که به اقدامات خصمانه عادت کرده اند و تاکید کرد: گرچه آنها از سر عادتی که دارند با ما دشمنی می کنند لیکن نیش آنها به ملت ایران کارگر نخواهد شد.
مشاور فرمانده کل قوا در حوزه صنعت دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دستاوردهای دفاع مقدس گفت: تجربه دفاع مقدس به ما آموخت که برای دفاع از اصول اعتقادی ، انقلابی و ملی خود بایستی در حوزه دفاعی به سطحی از بازدارندگی برسیم که دشمنان را از تجاوز باز بداریم.
دهقان در همین رابطه به سیر خودکفایی دفاعی کشور گریزی زد و ادامه داد : در آن دوران پیشرفته ترین امکانات نظامی به همراه کمک های اطلاعاتی و نیز گروههای تروریستی در اختیار صدام گذاشته شد تا ما را شکست دهد، در نقطه اوج این کمک ها سلاح های شیمیایی بود که کشورهایی همچون آلمان در اختیار رژیم بعثی قرار دادند که هم ملت ایران و هم مردم خود عراق از گزند آن در امان نماندند.
وی افزود : با این حال در دنیا تقریبا کشوری نبود که صاحب امکاناتی باشد که بتواند به شکل تمام و کمال نیازهای دفاعی ما را تامین کند از این رو تمام امکانات مجموعه های صنعتی کوچک کشور و دانشگاهها در کناره یکدیگر بسیج شدند تا زمینه را برای خود کفایی در حوزه دفاعی فراهم کنند .
سردار دهقان گفت : در واقع حرکت اولیه صنایع بومی دفاعی در دوران دفاع مقدس اغاز شد، این مهم علاوه بر نیازی که در جبهه ها احساس می شد، مطالبه ای مردمی نیز بود تا دیگر کسی به خود اجازه ندهد به حریم ملت تجاوز کند ؛بنابراین همگی دست در دست هم دادند تا حول این محور آنچه را که نیاز داریم در داخل کشور تامین و تولید کنند.
سردار دهقان درباره وضع کنونی نیروهای مسلح به ویژه از لحاظ روحی تاکید کرد: نیروهای مسلح از دو جهت آمادگی کافی برای مقابله با هرگونه تهدید را دارند. یکی همان وظیفه ذاتی است که بر دوش آنان است و باید برای دفاع از امنیت و کیان کشور هر موقع که نیاز شد ، وارد عمل شوند. اما در کنار این وظیفه ذاتی و سازمانی ؛ نگاهی الهی و گام برداشتن بر مسیر نظام اسلامی است که در راس آن ولی فقیه جامع الشرایط قرار دارد و به این وظیفه ذاتی جنبه ای ارزشی و الهی می دهد.
مشاور فرمانده کل قوا در پایان خاطرنشان کرد: امروز جوانانی آماده تر از جوانان دوران دفاع مقدس داریم چرا که آنها از پشتیبانی گنجینه ارزشمندی همچون دفاع مقدس برخوردارند. نشانه این سخن نیز مدافعان حرم و جوانانی هستند که در برنامه های راهیان نور حاضر می شوند که سن آنها اساسا به دوران جنگ نمی رسد. بحمدالله ما از این حیث با یک موج بزرگ الهی در جامعه روبرو هستیم که اشعه های نورانی این تفکر نه تنها در کشور خودمان بلکه در منطقه و فرامنطقه نیز الگوی کشورهای دیگر شده است.

دسترسی سریع
جهان سیاست