جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه از ساعت 15:30 به مدت 25

رادیو ایران

جهان سياست

سرعت بخشی در امر واکسیناسیون واحدهای تعطیل شده را دوباره به راه انداخت

رحمان سعادت اقتصاددان در برنامه جهان سیاست گفت: رییس جمهور پیش از ورود به نهاد ریاست جمهوری، در قوه قضاییه اقدامات خوبی در بخش بازگشایی واحدهای تعطیل شده انجام داده بود این روند با شروع دولت سیزدهم سرعت بیشتری به خود گرفت.

1401/03/30
|
00:10

به گزارش شبکه رادیویی ایران، رحمان سعادت اقتصاددان در برنامه «جهان سیاست» از رشد 4.3 درصدی اقتصاد ایران صحبت کرد و گفت: شیوع ویروس کرونا در دو سال اخیر آسیب های زیادی را به کسب و کارهای و واحدهای تولیدی ایران وارد کرد سرعت بخشی در امر واکسیناسیون واحدهای اقتصادی، خدماتی و کشاورزی از کار افتاده را دوباره به راه انداخت و همین امر عاملی برای رشد اقتصادی شد.

وی در ادامه با بیان اینکه تولید ناخالص ملی ایران نسبت به سال های گذشته افزایش نیافته است، گفت: رییس جمهور پیش از ورود به نهاد ریاست جمهوری، در قوه قضاییه اقدامات خوبی در بخش بازگشایی واحدهای تعطیل شده انجام داده بود این روند با شروع دولت سیزدهم سرعت بیشتری به خود گرفت.

این کارشناس اقتصادی در بخش دیگر صحبت هایش تورم را عاملی برای تولید بیشتر دانست و افزود: وقتی تولید کننده احساس می کند می تواند کالای خود را با قیمت بیشتری به فروش برساند انگیزه بیشتری را برای تولید به دست می آورد.

در ادامه می شنوید.

برنامه جهان سیاست شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 15:30 از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
جهان سیاست