سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه از ساعت 16:40 به مدت 20 دقیقه

شیوع ویروس کرونا، آتش سوزی در جنگل ها را از بین برده است

فرمانده یگان حفاظت از جنگل ها و مراتع کشور گفت:اگر برنامه ریزی ها به سمت درست پیش نرود قطعا در آینده نه چندان دور شاهد آتش سوزی دوباره جنگل ها خواهیم بود.

1399/02/23
|
12:50

به گزارش شبکه رادیویی ایران، جناب سرهنگ علی عباس نژاد فرمانده یگان حفاظت از جنگل ها و مراتع کشور در برنامه سیاره آبی درباره وضعیت مراتع کشور در بهار امسال گفت: خوشبختانه میزان بارش های کشور در بهار امسال از سال گذشته نیز بهتر بوده و این بارش ها باعث رویش گیاهان در مراتع شده است.
وی در ادامه به آتش سوزی جنگل ها اشاره کرد و گفت: اگرچه در سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا و کاهش میزان مسافرت ها، تاکنون هیچ نوع آتش سوزی در جنگل ها دیده نشده است اما گرم شدن هوا و مناسب شدن وضعیت جوی، قطعا حضور مردم در جنگل و مراتع را رقم می زند.
فرمانده یگان حفاظت از جنگل ها و مراتع کشور در بخش دیگر صحبت هایش خاطر نشان کرد: با توجه به شرایط موجود اگر برنامه ریزی ها به سمت درست پیش نرود قطعا در آینده نه چندان دور شاهد آتش سوزی دوباره جنگل ها خواهیم بود.
برنامه سیاره آبی شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 16:40 به تهیه کنندگی سیما پاتیمار، اجرای لیلا صفری و خبرنگار حوزه محیط زیست الهه خانی از رادیو ایران پخش می شود.

دسترسی سریع
سیاره آبی